Panama ŚDM

ŚDM w Panamie odbędą się… zimą!

Następne centralne obchody Światowych Dni Młodzieży odbędą się w Panamie zimą 2019 roku, w lutym lub marcu. Dlaczego uroczystości zostały przełożone na miesiące zimowe?

Panama ŚDM

ŚDM zimą?

Taką informację nuncjusza apostolskiego w Panamie abp. Andrésa Carrascosa Coso ogłosił na swym portalu najstarszy i główny dziennik tego kraju „La Estrella de Panamá”. Światowe Dni Młodzieży zazwyczaj odbywają się w lipcu lub sierpniu, ale w tych miesiącach w Panamie jest pora deszczowa. Dlatego wakacje dla mieszkańców tego kraju trwają w miesiącach suchych, gdy w Europie jest wtedy zima.

Niepotrzebny niepokój?

Wiele osób jest zaniepokojonych nie tylko odmienną porą uroczystości, ale także uważa, że Panama nie podoła organizacji tak ważnego wydarzenia. Jednak dyplomata papieski uspokaja, że nie ma powodów widzieć przyszłość w czarnych kolorach. Przekonywał również, że koszty tego przedsięwzięcia są „nieporównywalne” do jego wartości publicznej. Gospodarzem 34. ŚDM zostanie stolica kraju, czyli Miasto Panama.

Papież Franciszek „lubi ten mały kraj”

Abp. Andrésa Carrascosa Coso jest bardzo wdzięczny, że to Panama będzie miejscem centralnych obchodów ŚDM. Zaznacza, że była to osobista decyzja ojca świętego, gdyż papież Franciszek „lubi ten mały kraj”. Duchowny podkreślił, że jest to wspólna szansa dla wszystkich, aby pozytywnie pokazać światu, „kim jesteśmy i co potrafimy”. ŚDM będą „wielkim wyzwaniem w historii Panamy, większym niż administracja i powiększenie Kanału Panamskiego” – powiedział abp Carrascosa.

Atmosfera salsy i muzyki

Panamscy duchowni twierdzą, że spotkanie młodych ludzi z całego świata przyczyni się do rewitalizacji młodzieży Panamy i całej Ameryki Łacińskiej. Biskup diecezji Colón – Manuel Ochogavía Barahona uważa, że Światowe Dni Młodzieży będą przebiegały „w atmosferze salsy, muzyki i latynoamerykańskiej gościnności”.

Wybieracie się na ŚDM w 2019 roku do Panamy?

 

Źródło zdjęć: www.krakow2016.com

 ______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ