Romuald Lipko walczy z nowotworem. Muzycy „Budki Suflera” proszą o wsparcie

Smutna wiadomość pojawiła się na Facebooku grupy „Budka Suflera” – Romuald Lipko, lider zespołu, walczy z chorobą nowotworową. W jakim stanie jest muzyk i czy są szanse na wyleczenie?

Romuald Lipko walczy z nowotworem. Muzycy „Budki Suflera” proszą o wsparcie

Muzycy z zespołu „Budka Suflera” poinformowali na Facebooku, że ich kolega Romuald Lipko walczy z podstępną chorobą nowotworową. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Najpierw artysta przebywał w warszawskim szpitalu, a potem w niemieckiej klinice w Magdeburgu.  

„Bez ostrzeżeń i gróźb…

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową.

Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki” – piszą muzycy „Budki Suflera”.

Bez ostrzeżeń i gróźb…Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza,…

Opublikowany przez Budka Suflera Wtorek, 9 lipca 2019

Stan ducha jest bardzo ważny

Artyści wierzą, że uda się wygrać walkę z chorobą. Przypominają, że niezwykle ważnym czynnikiem jest psychiczny i duchowy stan pacjenta. Romuald Lipko wciąż marzy o nowych piosenkach oraz koncertach.

„Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

Jeśli Jego rozmowa z kimś z nas była lub jest możliwa, to Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy…” – czytamy na Facebooku grupy.

Muzycy mają jedną prośbę do fanów…

„Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…” – kończą artyści.

Damy radę?

Fot. Anna Powierża

Opublikowany przez Budka Suflera Piątek, 17 maja 2019

—————————————————————————

Źródło zdjęć: wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2332 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Doda: Mam 35 lat. Czuje się najlepiej w swoim życiu
Doda: Mam 35 lat. Czuje się najlepiej w swoim życiu

Doda od wielu lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Jednak przyznaje, że dopiero teraz czuje...