Rafał Brzozowski w garniturze

Rafał Brzozowski jakiego nie znamy! Muzyk zagrał wyjątkowy koncert

Rafał Brzozowski ostatnio zaskakuje! Muzyk nagrał płytę „Moje serce to jest muzyk” razem z Mattem Duskiem. Są to aranżacje znanych wszystkim dobrze polskich utworów takich jak „Zacznij od Bacha” czy „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Co ciekawe Rafał Brzozowski zaprosił do współpracy Matta Duska, kanadyjskiego muzyka, który nagrał już płytę z Margaret. Swoją drogą odniosła ona ogromny sukces!

Wówczas wokalista i wokalista śpiewali po angielsku. Teraz płyta nagrana jest po polsku, a więc Kanadyjczyk musiał nauczyć się perfekcyjnie tekstów piosenek. Pomimo, że jego żona jest Polką wcześniej niewiele mówił w naszym ojczystym języku. Nagranie płyty z Rafałem Brzozowskim było świetną okazją ku temu, aby wreszcie zacząć się uczyć języka polskiego.

Rafał Brzozowski nagral płytę z Mattem Duskiem!

Z okazji premiery płyty we wtorek odbył się wyjątkowy koncert w Teatrze Polskim. Do udziału w nim wokalista zaprosił wspaniałych polskich artystów takich jak Natalia Szroeder czy Barbara Kurdej-Szatan. Na scenie nie zabrakło oczywiście Matta Duska. Rafał Brzozowski w duecie ze Zbigniewem Wodeckim zaśpiewał popularną piosenkę „Zacznij od Bacha”, a nowa aranżacja została przyjęta ogromnymi brawami. Następnie z Natalią Szroeder muzyk wykonał „Kochać”, a z Barbarą Kurdej-Szatan „Moje serce to jest muzyk”. Dla Matta Duska Rafał Brzozowski zarezerwował „Medytacje wiejskiego listonosza”.

Rafał Brzozowski na nowo zaaranżował przeboje lat 60. i 70.

W ostatnim wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN” Rfał Brzozowski przyznał, że od dawna chciał nagrać taką płytę, z przebojami lat 60. i 70. Z pomocą przyszedł mu świetny kompozytor Krzysztof Herdzin i razem nagrali wspaniałą płytę, na której możemy usłyszeć Rafała z Ireną Santor („Dopóki jesteś”), z Wojciechem Gąssowskim („Gdzie się podziały tamte prywatki?”). Nie zabrakło też innych bardzo znanych przebojów cenionych artystów takich jak Marek Grechuta czy Serweryn Krajewski. Na płycie w sumie znajduje się 14 utworów, w tym jeden z największych przebojów Rafała – „Tak blisko”, ale w zupełnie innej aranżacji.

Koncert również okazał się wielkim sukcesem. Tego wieczoru muzyka wspierało wiele gwiazd i osobowości ze świata show-biznesu. Między innymi: Olgierd Łukaszewicz, Klaudia Halejcio, Julia Wróblewska, Olga Borys, Piotr Zelt, Elżbieta Jędrzejowska, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Joanna Moro, Marek Kościkiewicz, Rafał Jonkisz, Tomasz Iwan i Natalia Jakuła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ