Subiektywny przegląd wydarzeń na najbliższy weekend

 

guanoapes-sporteuroWeekend. Cudowne słowo. Muzyka dla uszu. Radość jest o tyle większa, że ten najbliższy zapowiada się słonecznie i upalnie.


 

18 i 19 maj upłynie pod znakiem muzyki. W całej Polsce roi się od koncertów. Większość w ramach Juwenaliów, które nadal trwają. Wszystkich oczywiście nie da się wymienić ale jest kilka bardzo ciekawych na które warto zwrócić uwagę.

 Na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie zagrają Guano Apes, Within Temptation, Sabaton, White Lies (17-18.05).

 W ten weekend swoje Juwenalia organizują także dwie warszawskie uczelnie: Politechnika i Uniwersytet Medyczny. Studenci tej pierwszej będą bawić się na Stadionie Syrenki na koncertach m.in. Dżemu, Myslovitz, Hey i Lady Pank. W tym roku studenckie święto „medyków” odbędzie się w Parku Sowińskiego. Zagrają m.in. Farben Lehre i Power of Trinity.farbenlehre-sporteuro

 Żacy z Lublina (Felliniada) już od czwartku 16.05 bawić się będą w rytmie muzyki rock, reggae, hip-hop i disco. Na scenie zobaczymy m.in. Zabili mi Żółwia, Lipali, Happysad, Jamal, Stachursky. Gwiazdą weekendu będzie zespół Weekend.

 Godne uwagi są również koncerty „pozajuwenaliowe”. W Olsztynie w sobotę w klubie Andergrant zagra Tede a w Poznaniu zespół Pawła Małaszyńskiego Cochise.

 Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają wszystkich melomanów na imprezę pt. „Muzyczny weekend” na której będzie można posłuchać piosenek z projektu „Warszawa” oraz utworów Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się tuż przy pomniku kompozytora.

 Fani sportu w najbliższą sobotę będą mieli okazję obejrzeć mecz Legia-Lech, który odbędzie się na Stadionie Legii. Spotkanie rozpocznie się o 13.30.

 Przypominamy o Nocy Muzeów. Darmowe całonocne zwiedzanie będzie możliwe w kilku miastach w całej Polsce.

 Poza imprezami kulturalno-rozrywkowymi warto pomyśleć o wypoczynku w plenerze. Proponujemy wypad na wodę, wycieczkę rowerową, spacer po ogrodzie botanicznym lub lesie. Jeśli prognozy się sprawdzą pogoda będzie sprzyjać.

 


Paulina Ostapiuk, fot. last.fm, sggw.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ