Weekend we francuskim klimacie

Po raz kolejny warszawiacy będą mieli okazję odnaleźć klimat Paryża nie wychodząc z miasta. Od 12 do 13 lipca obchodzimy Święto Francji na Francuskiej i w Parku Skaryszewskim.Wydarzenie jak co roku przybliży nam kulturę i tradycję Francji. Przewidziano wiele atrakcji na cały weekend. W programie m. in. bieg z bagietką, rzut beretem na odległość, uliczna zabawa w rytmie francuskich i polskich przebojów oraz wiele innych.

Źródło: wawalove.pl

Tegoroczna edycja imprezy będzie jeszcze większa. Pełno atrakcji przygotowano nie tylko na ulicy Francuskiej, ale również w Parku Skaryszewskim. W sobotę 12 lipca, z okazji święta narodowego Francji, odbędzie się Bal Francuski, z francuską kuchnią, pokazem sztucznych ogni oraz muzyką. Następnego dnia, w niedzielę13 lipca na ponad 40 stoiskach każdy z wystawców przygotuje liczne animacje zarówno dla dorosłych i dzieci. Nie zabraknie stoisk z typowymi francuskimi produktami, jak sery i wina, a na miejscu będą świeżo wypiekane croissanty, pain au chocolat, bagietki i quiche oraz wyborne naleśniki, które już w zeszłym roku zyskały wielu amatorów. O godzinie 14.00 na scenie głównej przy skrzyżowaniu Francuskiej z Walecznych odbędzie się finał konkursu piosenki francuskiej, w którym zmierzy się ze sobą pięciu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Pragi Południa oraz Wawra.

Planowane jest również przygotowanie kilku stref tematycznych promujących różne regiony Francji oraz wydarzenia, z których ten kraj słynie. Będzie plaża niczym z Lazurowego wybrzeża, w strefie alpejskiej będzie można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Fani nowinek technologicznych i motoryzacyjnych będą mogli przejechać się po uliczkach Saskiej Kępy elektrycznym, w pełni ekologicznym samochodem, zbadać wzrok, czy wypróbować francuskich kosmetyków prosto z Prowansji. Całość imprezy zakończy się koło 20.00 uliczną zabawą taneczną w rytmie francuskich i polskich przebojów.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.ccifp.pl

Beata Mironow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ