Przedsmak Warsaw Fashion Weekend

hotel brist sporteuro 250Piąta edycja Warsaw Fashion Weekend rozpoczęła się wczorajszą konferencją w Hotelu Bristol. Na wydarzeniu gościły takie osoby jak: Natasza Urbańska ze swoją przyjaciółką Agnieszką Komornicką, Natalia Kukulska, Zosia Ślotała oraz Natalia Głowacka. Podczas spotkania została przedstawiona lista atrakcji, która czeka wszystkich uczestniczących w modowym wydarzeniu.

Już w kolejny weekend 4-6 października 2013 r., w Warszawie odbędzie się  jesienna edycja Warsaw Fashion Weekend. Obfitować będzie w modę, stylizację światowego stylu. Na wybiegach będzie miało okazję zaprezentować się ponad 100 światowych marek oraz wybitnych projektantów. W ramach współpracy  z International Management Group, polski projektant Maciej Zień, przedstawi swoje kolekcje podczas Fashion Days Zurich, już 13 listopada b.r., zaś gościem Warsaw Fashion Weekend będzie ciesząca się popularnością, szwajcarska projektantka Asandri. Wśród szwajcarskich projektantów, zobaczymy ponadto: Claudie Güdel, Toujours Toi & Family Affairs, Paradis Des Innocents, Little Black Dress, Julie Egli, YVY.

Wśród polskich projektantów zobaczymy: Viole Śpiechowicz, dopełniony performance Spiritual Feelance, za który odpowiada szwajcarska wokalista tybetańskiego pochodzenia Dechen Shak-Dasay oraz jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki Natalię Kukulską. Ponadto swoje kolekcje zaprezentują: Kamila Gawrońska-Kasperska, Halina Mrożek, Mozcau, Monika Błotnicka, Ptaszek, marka Navada, Rina Cossak oraz Muses Urbańska & Komornicka – pokaz marki współtworzonej przez utalentowaną piosenkarkę i tancerkę Natasze Urbańską.natasza- sporteuro 250 375

Drugiego i trzeciego dnia wydarzenia odbędą się również specjalne pokazy przygotowane przez Fashion Tv oraz projektantów Złotej Alei Galerii Mokotów. Będzie można posłuchać niesamowitych koncertów. Poza wspomnianym performance z udziałem Natalii Kukulskiej, uczestnicy zobaczą takich artystów jak THE& podczas pokazu Młodzi Młodym. Duet THE DUMPLINGS projekt muzyki elektronicznej, zadba o muzyczną stronę podczas pokazu  składającego się z kilku akcji promocyjnych non profit. Połączenie Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz LaBohemia.eu będzie koordynować kolekcję 15. wyjątkowych koszulek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Fundacji.

Trzy dni pokazów, będą również okazją do zrobienia niepowtarzalnych zakupów międzynarodowych marek, niedostępnych jeszcze w Polsce. Aż 150 wystawców w ramach Designer Sample Sale, zaoferuje swoje kolekcje z rabatem sięgającym nawet 70%.

Początkująca projektantka, Natasza Urbańska opowiedziała nam osobiście, czego możemy się spodziewać w stolicy światowej mody:

Paulina: Do jakich kobiet adresowane są projekty Muses?

Natasza: Na samym początku, kiedy kolekcja powstawała, kładłyśmy duży nacisk na to do kogo zostanie ona zaadresowana. Rzeczywiście kolekcja powstawała z myślą o kobietach w różnym rozmiarze i w różnym wieku. Każda z nich, może znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Zakres adresatów jest bardzo szeroki, gdyż, na pokazie występują w tej kolekcji kobiety o różnej wadze, wzroście a nawet charakterze. Aktualnie przekonały się do niej celebrytki, styliści, gwiazdy, a grono naszych fanów wciąż rośnie i bardzo nas to cieszy. Na Fashion Weekendzie będzie można zobaczyć naszą najnowszą, wiosenną kolekcję.

Paulina: Skąd w Pani fascynacja modą i czym dla prawdziwej artystki jest właśnie moda?

Natasza: Pomysł, żeby powstała marka Muses, wyszła od mojego męża. Z Agnieszką znamy się już osiemnaście lat, tak więc odkąd pamiętam współpracowałyśmy ze sobą, robiąc stroje na scenę oraz na wyjścia. Zawsze rozumiałyśmy się bez słów, miałyśmy podobny punkt widzenia. Później zaczęłam „ingerować” w jej twórczość. Okazało się, że świetnie ze sobą współgramy. Cieszy mnie to, że  połączyłyśmy wspólne siły, bo w duecie raźniej. Kiedy Agnieszka jest bezsilna, zmęczona  wtedy ja ładuję nas pozytywną energię i odwrotnie. Te same rzeczy nam się podobają, uzupełniamy się, podobnie myślimy. Dobrze to wróży.

Paulina: Gdzie szukacie inspiracji?

Natasza: Zależy od kolekcji. To może być tak naprawdę wszystko. Agnieszka jest malarką, rzeźbiarką więc jej gust jest ukierunkowany nieco w inną stronę niż mój. Mnie inspiruje taniec, teatr… Ale po wspólnej rozmowie, kiedy się spotykamy wszystkie fantastyczne pomysły zapisujemy sobie i szukamy złotego środka. 

Rozmawiała: Paulina Ostapiuk, Opracowała: Marta Adamczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ