Epson – technologia PrecisionCore

eps d sporteuro.jpgEpson prezentuje technologię PrecisionCore, napędzając innowacje w dziedzinie atramentowego druku przemysłowego i biurowego. Nowa, skalowalna technologia opiera się na jakości, z której słynie firma Epson.

TOKIO, Japonia oraz BRUKSELA, Belgia, 24 września 2013

Prezes firmy Epson, Minoru Usui, ogłosił dzisiaj wprowadzenie PrecisonCore™ — nowej generacji technologii druku atramentowego, która pozwoli zmienić branżę poligraficzną, zapewniając firmie nieporównywalny poziom wydajności produkcyjnej umożliwiającej ekspansję na nowe światowe rynki o wysokim potencjale. PrecisionCore podtrzymuje wieloletnią tradycję firmy Epson, słynącej z najlepszej jakości wydruków i dużej szybkości drukowania, niezbędnej w przemyśle i handlu. Nowa technologia będzie stosowana także w drukarkach biurowych.

Podczas konferencji prasowej na LabelExpo, czołowych targach przemysłu związanego z etykietowaniem, prezes Usui wyjaśnił, jak Epson połączył lata swoich badań i doświadczeń technicznych z najnowszymi osiągnięciami w produkcji materiałów piezoelektrycznych oraz wysoce precyzyjnych systemów MEMS (ang. micro-electromechanical systems – systemy mikroelektromechaniczne), by stworzyć innowacyjny chip druku. Nowa, kompaktowa i modularna głowica PrecisionCore, zapewnia wydajność na poziomie komercyjnym oraz pozwala firmie Epson na skalowanie technologii od jednoprzejściowych przemysłowych maszyn drukujących do biurowych drukarek biurkowych oraz urządzeń przeznaczonych dla grup roboczych.

PrecisionCore to jedyna technologia stosowana na masową skalę, w którą wyposażone będą urządzenia wykorzystujące szeroki wachlarz atramentów i materiałów do druku. Technologia PrecisionCore rozszerza wysokowydajną technologię drukowania TFP (thin film piezo), stosowaną obecnie w wiodących, wielkoformatowych drukarkach komercyjnych. Dostarczy ona klientom elastyczne rozwiązania druku przemysłowego i biznesowego, zapewniając przy tym doskonały kolor, wysoką jakość druku i trwałość wydruków na różnych nośnikach — od dokumentów firmowych, fotografii i oznakowań, po etykiety komercyjne, opakowania i tekstylia.

„PrecisionCore to krok w stronę wydajności drukowania” — powiedział prezes Usui. „Nadal oferujemy znakomitą jakość druku dzięki doskonałej kontroli wielkości kropli, a przez to wielkości drukowanego punktu oraz wprowadziliśmy oryginalny nowy system zapewniający niezawodność. Jednocześnie skalowalność pozwala nam zwiększyć jeszcze, naszą tradycyjną przewagę jaką jest elastyczność w stosowaniu różnych atramentów i trwałość głowic drukujących”.

Unikalny, zintegrowany cykl produkcyjny firmy Epson — od głowic piezoelektrycznych do kompletnego urządzenia drukującego — zapewnia wysoce wydajny proces produkcyjny, uwzględniający szerokie możliwości druku cyfrowego związane ze skalą, jakością i ceną, możliwe do uzyskania tylko dzięki produkcji chipu MEMS.

Oprócz PrecisionCore firma Epson zaprezentowała dzisiaj także kilka nowych produktów wyposażonych w tę technologię. Można je zobaczyć podczas LabelExpo w Hali 9, na stoisku 9H50, w dniach 24–27 września. Pokazują one możliwości wykorzystania PrecisionCore w innowacyjnych rozwiązaniach i obejmują listę nowatorskich produktów: SurePress® L-6034V i L-6034VW – pierwsze cyfrowe, przemysłowe maszyny drukujące do etykietowania, które wykorzystują atrament UV i mają wierszowy układ głowic; oraz SureColor® F2000 – pierwszą drukarkę firmy Epson pozwalająca na druk bezpośrednio na odzieży.

Informacja prasowa                                                                         

ZOSTAW ODPOWIEDŹ