PRO8L3M zapowiedział Art Brut 2

Jestem na tak!

music-1920-1080-wallpaper

Już dawno, ale głównie po ostatniej płycie, PRO8L3M to mój muzyczny numer jeden! Ostatnio na ich temat często pojawiały się kontrowersyjne pogłoski, którym nikt nie chciał wierzyć. Ku zaskoczeniu wszystkich, w piątą rocznicę premiery Art Brut, zespół faktycznie ogłosił, że pojawi się kontynuacja mixtape’u! Co więcej – jest już nawet w drodze. Kultowe Art Brut światło dzienne ujrzało właśnie 19 września, w 2014 roku i właśnie wtedy, z miejsca, album został okrzyknięty klasykiem. Nic w sumie dziwnego.

Już stopniowana dramaturgia Wielkiego ognia Miry Kubasińskiej i Breakoutu, a potem niepokojące, groźne i szorstkie wejście Oskara zwiastowały, że Art Brut to będzie wielki album. Cały materiał został zaprojektowany w ten sposób, że Steez wziął na warsztat (najczęściej) dość ob****ane szlagiery polskiej piosenki lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a Oskar dopisał do nich i zarapował bezkompromisowe wersy. Tak powstał mixtape, który ma siłę filmu sensacyjnego Władysława Pasikowskiego z najlepszych lat, a do tego niesie ze sobą kawał krwistej, słowiańskiej literatury, jakby ghostwriterem byli tu Marek Hłasko albo Wojtek Sokół. Oskar i Steez zwracali już uwagę w Dobrym Towarze, C30-C39 stanowiło obiecującą zapowiedź kolejnych wydawnictw, ale Art Brut to było już wejście z buta na pełnej k***ie. Klasyk w momencie wydania i najważniejszy uliczny album od czasu Skandalu. Kropka”. I to idealne podsumowanie tego, co robi ta dwójka.

Obecnie Oskar i Steez mają już swoje imperium na polskiej scenie i rzeszę oddanych fanów. Wszystko za sprawą albumów takich jak: PRO8L3M LP, Hack3d By GH05T 2.0, Ground Zero Mixtape i Widmo. Teraz jednak przed nami prawdziwa bomba z ich strony. Co prawda nie ma jeszcze szczegółów, ale to i tak dobra wiadomość!

Jestem na tak, a Ty?

Fot. kadr z YouTube

https://www.instagram.com/p/B2lXtezI-kW/
https://newonce.net/2018/03/50-najwazniejszych-plyt-w-historii-polskiego-rapu-miejsca-20-11/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ