łazienka wieszaki

Praktyczne gadżety do łazienki – co warto kupić?

Łazienka to wyraz funkcjonalności – jest pomieszczeniem, w którym spędzamy czas w konkretnym celu. Kąpiemy się, korzystamy z toalety, myjemy ręce, malujemy się, suszymy włosy. Jednakże wyjątkowy klimat pomieszczenia tworzą gadżety do łazienki. Zwracamy uwagę na wszelkiego rodzaju akcesoria, w których doceniamy walory estetyczne oraz praktyczność i wygodę podczas stosowania.

Czym kierować się podczas wyboru?

Gadżety do łazienki powinny przede wszystkim dopasować się do wielkości pomieszczenia. Jeśli przestrzeń jest mała, to akcesoria nie powinny dominować, być zbyt duże – przez to wnętrze stanie się jeszcze mniejsze, wręcz zagracone.

W takim przypadku warto postawić na funkcjonalne i subtelne dodatki, które ułatwią codzienne rutynowe działanie. Jeśli natomiast Twoja łazienka może poszczycić się dużą przestrzenią użytkową, akcesoria powinny stanowić jej część, nawet jeśli pełnią funkcję tylko estetyczną.

Podczas wyboru gadżetów do łazienki, powinieneś kierować się również kilkoma niepisanymi zasadami – albo stawiasz na połączenie akcesoriów z jednej linii, o tym samym motywie przewodnim lub dopasować do siebie różne produkty, które stworzą spójną, ale wyjątkową kombinację.

Gadżety do łazienki – na co warto postawić?

Dywanik to jeden z niezbędnych gadżetów do łazienki. Wychodząc spod prysznica lub z wanny lubimy zanurzyć mokrą stopę w delikatnym, miłym w dotyku dywanikiem. Pamiętaj, że to akcesorium powinno zostać wyposażone w antypoślizgowy spód, dzięki czemu masz gwarancję stabilności.

Co więcej, mata ta pozwala na wchłonięcie wody, nie tworząc brzydkich zawilgoconych plam na podłodze. Jeśli wnętrze łazienki jest dość ciemne, postaw na dywaniki w mocnych, żywych kolorach, które wyróżnią i zaaranżują wyjątkowość przestrzeni. Zazwyczaj produkt ten dostępny jest w kompletach, dlatego też dywaniki możesz rozmieścić w różnych częściach wnętrza – o ile jest duże – lub umieścić je w oddzielnych pomieszczeniach – ubikacji i łazience.

Ręczniki kąpielowe powinny współgrać z motywem przewodnim całego pomieszczenia lub dopasować się np. do koloru dywaników. Ręczniki łazienkowe mogą nie tylko zawisnąć na przeznaczonych do tego wieszakach, ale również znaleźć się w wiklinowym koszu, z którego będzie można je brać. Dywaniki i ręczniki odpowiedzialne są za stworzenie przytulnego wnętrza, pełnego ciepła.

Niepozorną ozdobę łazienki stworzą wszelkiego rodzaju pojemniki, czyli kubki na szczoteczki dozowniki do mydła w płynie czy mydelniczki. Te powinny być utrzymane w tym samym designie, dlatego warto postawić na komplety łazienkowe.

Te gadżety do łazienki postawione na umywalce, czy półeczkach są widoczne od razu po wejściu do pomieszczenia. Ich stylizacja, wygląd, kształt, rozmiar jest nieograniczona, dlatego też na pewno znajdziesz takie akcesoria, które dopasują się do ogólnego motywu przewodniego i charakteru łazienki.

Kto powiedział, że wieszaki, szczotki do WC, czy uchwyt na papier toaletowy powinien być mało elegancki? W tym przypadku warto postawić nie tylko na ten sam rodzaj wykończenia, ale ich wysoką jakość – są często używane, dlatego ulegają szybkiej eksploatacji. Elegancji wnętrzu nadadzą wykończenia chromowane, ceramiczne, czy ze wstawkami szklanymi.

Łazienkowa kropka nad „i”

Wiesz już jakie gadżety do łazienki zakupić? Praktyczność i wygoda w korzystaniu coraz częściej prześciga się z uniwersalnymi walorami estetycznymi. Zadbaj o przestrzeń, wypełniając ją ciekawymi rozwiązaniami, dzięki którym stanie się wyjątkowa i wyrazista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

242 More posts in Moda category
Recommended for you
Czym wyróżnia się sweter wysokiej jakości?

Istnieją pewne elementy garderoby, które powinny mieć swoje miejsce w szafie każdego mężczyzny. Mowa tutaj...