Białe meble w Twojej kuchni?

Biel w kuchni staje się ostatnimi czasy coraz bardziej modna i pożądana. Czy ten kolor sprawdzi się również w Twojej? Odpowiedz sobie sama na to pytanie, kierując się naszymi wskazówkami.

kuchnia zda Life4style 

Przy wyborze białych mebli do swojej kuchni przede wszystkim nie kieruj się modą – meble muszą podobać się Tobie niezależnie od tego, czy są na topie i wyłaniają się z każdego meblowego katalogu sezonu. To Ty mieszkasz w swoim mieszkaniu i obcujesz na co dzień z jego barwami i wystrojem. Niech Twój gust będzie niezależny od najbardziej designerskich pomysłów dekoratorów topowych sklepów z wystrojem wnętrz. Urządzaj mieszkanie zgodnie z nim, a wtedy będziesz czuć się najlepiej w swojej własnej przestrzeni.

 

Jeżeli już zdecydujesz, że chcesz mieć białą kuchnię, zweryfikuj czy na pewno jej wielkość odpowiada dobranej barwie. Pamiętaj, że białe optycznie powiększa. Dlatego też jasne meble doskonale nadają się do małych wnętrz, tworzą wrażenie przestrzeni i lekkości. Jeżeli Twoja kuchnia jest bardzo duża, takie meble mogą optycznie ja powiększyć, dlatego warto wziąć pod uwagę nieco ciemniejsze barwy.

 

Pamiętaj o odpowiednich dodatkach. Z bielą ładnie komponują się brązy, beże i żółcie. Postaw na jedną gamę kolorystyczną, która ożywi Twoje wnętrze. Wystarczą kolorowe rolety lub zasłony, nakrycie stołu i drobne elementy dekoracyjne, które stworzą spójną kompozycję. Co do koloru płytek, pamiętaj, by nie kontrastowały za bardzo z szafkami, ale delikatnie podkreśliły ich kolor. Taka sama zasada będzie w przypadku koloru ścian. Ich barwy muszą nieco ocieplić wnętrze, aby kuchnia sprawiała wrażenie przytulnej, a nie zimnej.

kuchnia zda2 Life4style 

Przy kupnie mebli postaw na ich jakość – mają służyć na długie lata i nie zniszczyć się po pierwszych miesiącach użytkowania. Taka inwestycja opłaci się na przyszłość, ponieważ kuchnia jest miejscem, z którego intensywnie się korzysta, i w którym każdego dnia wykonuje się szereg czynności. Kupmy więc najlepsze meble, na jakie będzie nas stać. Warto szczególną uwagę zwrócić na blaty, które są najbardziej wykorzystywanymi płaszczyznami w kuchni. Są przez to najbardziej narażone na uszkodzenia, otarcia czy zarysowania. Można zastanowić się nad kupnem ciemniejszych blatów, przy których kuchnia nie utraci ze swej bieli, a zyska ochronę.


Ostatnim czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę jest obecność zwierząt w domu. Zabezpieczajmy swoje kuchnie przed potencjalnymi szkodami, które mogłyby wyrządzić przez drapanie czy obgryzanie. Na białym tle z pewnością takie ubytki byłyby widoczne, a nie chcielibyśmy ich odkryć po dłuższej nieobecności w domu. Jeżeli Twoje zwierzę oszczędza kanapy i meble w salonie – z pewnością nie uczyni także szkód w kuchni. Tym bardziej istotna staje się tu jakość, która podnosi poziom estetyki oraz daje komfort użytkowania.

 

Magdalena Irzycka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ