Emi i jej Tajny Klub Superdziewczyn (oraz Jednego Superchłopaka) wyruszają do Londynu! #CzytamEmi – motto Twojego dziecka na rok 2024!

Bestsellerowa seria „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” Agnieszki Mielech z ilustracjami Magdaleny Babińskiej powraca z kolejną częścią cyklu Dookoła świata! To idealna propozycja dla małych fanów podróży i odkryć oraz zagadek i dynamicznej akcji, a także… wszystkiego co brytyjskie, ponieważ tym razem cała paczka trafia do Londynu!

MARZYCIE O DALEKICH PODRÓŻACH I POZNAWANIU ŚWIATA?

Deszczowe niebo nad Tamizą, miś Paddington, Harry Potter…  i wszystko jasne – Tajny Klub Superdziewczyn dotarł do Londynu! W szóstej części cyklu Dookoła świata na paczkę przyjaciół czekają nie tylko popołudniowa herbatka, Big Ben, pałac Buckingham, London Eye czy Muzeum Historii Naturalnej. Emi, Flora, Franek, Aniela i Faustyna, z pomocą Lucka i Inki Ciekaffskiej, zmierzą się z zagadką tajemniczych listów, które nieoczekiwanie wpadną im w ręce. Gwoździem programu będzie nowa tajna misja prowadząca do strzeżonej przez kruki twierdzy Tower oraz do pełnego sekretów British Museum.

Czy jesteście gotowi na kolejną podróż i niezwykłe tajemnice?

Niech hasło #CzytamEmi stanie się Waszym mottem na ten rok!

Ilustracje: Magdalena Babińska

Wiek: 6-12 lat

Data premiery: 13 marca 2024 r.

Wydawnictwo: Wilga (https://www.gwfoksal.pl/)

„EMI I TAJNY KLUB SUPERDZIEWCZYN. DOOKOŁA ŚWIATA: LONDYN” jest dostępny we wszystkich księgarniach online, również w Empiku:

https://bit.ly/EmiLondynwEMPiK

Kilka słów o serii:

A ponieważ dziewczyny lubią tajemnice to pewnego dnia powstaje Tajny Klub Superdziewczyn (i jednego Superchłopaka). Przewodnie hasło paczki – NIGDY WIĘCEJ NUDY – zaprowadzi ich na szlak niesamowitych przygód! Wkrótce przygody same znajdują przyjaciół i okazuje się, że otaczający je pełen zagadek świat można rozwikłać tylko dzięki tajnym misjom i dobrej energii Tajnego Klubu Superdziewczyn!

Historie zawarte w książkach rozgrywają się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, Stanisławy Emilii Gacek, która mieszka z rodzicami w dużym mieście, ma głowę pełną pomysłów i zwariowanych przyjaciół. Są wśród nich Aniela, która nie cierpi księżniczek, muzykalna Faustyna, która gra na harfie, Flora – największa rywalka Emi oraz Czekolada – brązowy labrador i zwariowana podwórkowa kotka – Fiolka.

Kiedy Emi wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, rozpoczyna się seria przygód, które zjednoczą dziewczyny na zawsze. Paczka szybko organizuje się – szefową klubu zostaje Emi – jednogłośnie wybrana na to stanowisko. A do profesjonalnego wyposażenia grupy należą między innymi: tajne dzienniki do notowania wszelkich spostrzeżeń, odznaki, zawołanie i tajna baza. Wkrótce do klubu, w drodze wyjątku, zostaje przyjęty chłopak – to Franek, zapalony odkrywca i nieco przemądrzały młody naukowiec, syn profesora. Tajny Klub Superdziewczyn, a teraz także Jednego Superchłopaka, ciągle jest na tropie nowych TAJNYCH MISJI – opiekuje się schorowaną klaczą, wyrusza na poszukiwanie ducha straszącego w zamczysku, organizuje akcję sprzątania plaży, ratuje morświna, zajmuje się bezdomnymi psiakami i kotami, podróżuje oraz świetnie się bawi.

Przyjaźń pomiędzy członkiniami i członkami Tajnego Klubu Superdziewczyn, ich lojalność i odwaga przezwyciężają wszystkie przeszkody.

NIGDY WIĘCEJ NUDY!

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony serii: https://tajnyklubsuperdziewczyn.pl/

Kilka słów o autorce:

Agnieszka Mielech – urodzona na Podlasiu, sercem obywatelka świata. Jest mamą, autorką książek i uczestniczką przestrzeni biznesowej w nieustannej podróży. Absolwentka polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesnościw Instytucie Literatury Polskiej UW, a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Mama Basi oraz pasjonatka literatury dziecięcej i podróży po Stanach Zjednoczonych. Pisze od najmłodszych lat dla siebie i bliskich, a publikuje od 2013 roku. Nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazała się seria „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, która zawiera już ponad trzydzieści książek, oraz dwa tomy powieści fantasy dla nastolatków „Jaga Czekolada”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ