boho 1 life4style

Polski ślub w stylu boho?

Rok 2016 to połączenie klasycznej elegancji ze stylem boho. Polne kwiaty, drewniane obrączki, ekologiczne wino i ślub na świeżym powietrzu. Polacy pokochali sielski, rustykalny klimat, i to w każdym aspekcie organizacji wesela! Eksperci podsumowują ślubną modę – sprawdza się łączenie kontrastów.

Źródło: mat.prasowe

Sielski klimat wesela

Klimat bohemy wykorzystany podczas aranżacji weselnych uroczystości, łamie konwenanse, łącząc pozornie niepasujące do siebie elementy. Trendy w kuchni, winie i estetyce stołu weselnego zmieniają się dynamicznie. W tym roku popularność zdobyły tzw. „naked” torty, połączenia drewna z kolorami Ziemi, ale również tradycyjne, domowe wina. – Ciekawym trendem jest popularność wesel w stylu rustykalnym, gdzie dużym powodzeniem cieszą się swojskie wina, produkcji przyjaciół lub rodziny Młodej Pary – mówi Karolina Ostachowicz, wedding planner z Glamour Event. To właśnie wino, zdobywa coraz większą popularność na ślubnych uroczystościach. Sommelier radzi, że powinniśmy dobierać je do potraw – nie odwrotnie – Przy wyborze win, przyszli małżonkowie powinni pamiętać o komponowaniu smaków. Każda potrawa ma swój smak wiodący: słodki, słony, kwaśny, gorzki, umami oraz kokumi, więc znając jej charakter w efekcie potrafimy poprzez własne poczucie smakowe, połączyć  potrawy z winem tak, aby nie były w kontrze do siebie – przekonuje Mariusz Glenszczyk, wiceprezes firmy TiM.

Etykieta ma znaczenie

Rodzaj wina, to nie wszystko. Oprócz zmysłu smaku, dużą rolę w doborze wina odgrywa estetyka

i wygląd butelki. Tutaj sprawdzi się niezawodna klasyka i minimalizm. – Rok 2016 to eleganckie etykiety z błyszczącymi akcentami. Taka stylistyka butelki będzie współgrała z klimatem przyjęcia w stylu modern glam, czy klasycznego w wydaniu vintage – opowiada Patrycja Sikorska, brand manager wina Oak View. – Prosta lecz wyrazista etykieta Oak View, wina dedykowanego młodym parom, łączy klasykę z nowoczesnością, a dzięki symbolowi drzewa, które jest znakiem rodziny i trwałości, idealnie pasuje do charakteru uroczystości – dodaje brand manager marki. Z kolei w obliczu popularności stylu eko i prostych ozdób, alternatywą będą wina organiczne, tworzone zgodnie z poszanowaniem natury. Według eksperta to doskonały wybór na weselny stół w stylu boho – Dla wielbicieli ekologii i nietuzinkowego designu butelki, polecamy gamę chilijskich win z serii Cono Sur Organic, które zachwycą podniebienia weselników  – podkreśla Mariusz Glenszczyk.

Stylizacja zgodna z naturą!

Klimat boho zdominował także ślubny makijaż i stylizacje w 2016. Zwłaszcza, że obecnie, para młoda może wziąć ślub w ogrodzie, nad morzem czy na polanie. Nie ma sztywnych reguł nakazującym narzeczonym pobranie się w Urzędzie Stanu Cywilnego, co jest widoczne w stylizacjach panien młodych. Welon odchodzi do lamusa na rzecz wianków. Z kolei sztywne, ozdobne bukieciki powoli zastępują nonszalanckie bukiety z polnych, sezonowych kwiatów. Na temat obecnych trendów

w makijażu, wypowiada się wizażystka z wieloletnim doświadczeniem w branży ślubnej.

– Bez wątpienia, jednym z najmocniejszych trendów w stylizacjach ślubnych w sezonie 2016 jest styl boho, falowane lub luźno upięte włosy oraz zwiewne, hipisowskie sukienki.  W makijażu ślubnym dominują obecnie dwa najciekawsze trendy. Jeden z nich to makijaż w stylu  „make-up no make-up”, podkreślający rozświetloną cerę i naturalny wygląd kobiety, gdzie czasami kontrastującym elementem są mocno podkreślone usta – czerwone lub w kolorze fuksji. Inne panny młode, do tego stylu, preferują – wciąż królujące – „smoky eye”, ale nie w klasycznym wydaniu. W 2016 roku przeważa moda na kolorowe przydymione oko – w brązach i szarościach opowiada Ania Bułkowka-Jastal, make- up artist.

_________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ