Polacy nie jedzą mięsa!

Zaskakujący wynik raportu IQS!

Aż 43 procent Polaków określa się jako, ci którzy w ogóle nie jedzą mięsa, bądź starają się je ograniczać. Wskazują wyniki raportu IQS. Fleksitarianizm – dieta polegającą na minimalnej, ograniczonej liczbie posiłków mięsnych, to ostatnio znaczący trend na polskim rynku. Jest to zjawisko stosunkowo młode, jednak coraz pewniej wkracza do mainstreamu. To nie tylko dieta, a także styl życia i wyższa świadomość. Konsekwencje nowej mody mogą być odczuwalne ze względów biznesowych – spadek zapotrzebowania na mięso mogą odczuć producenci mięsa oraz sklepy mięsne. Ankietowani nie przejmują się kalorycznością czy zawartością tłuszczu w mięsie. Zmiany te, dyktowane są głównie obawą przed chemią, znajdującą się w składzie mięsa. I to główny argument przemawiający na rzecz nowej mody. Ważne stają się tutaj także względy etyczne, takie jak niehumanitarny ubój – a co za tym idzie – cierpienie zwierząt i faszerowanie ich antybiotykami. Warto ten trend potraktować więc poważnie.

“Wraz z fleksitarianizmem rośnie trend premiumizacji mięsa. Przybiera on różne postaci – kupowanie i jedzenie lepszego, droższego mięsa, ale też spożywanie mięsa, które pochodzi z pewnego źródła, od zaufanego sprzedawcy.”

Co najciekawsze – to właśnie Warszawa znajduje się w czołówce światowego zestawienia, krajów przyjaznym weganom. W Stanach Zjednoczonych, to właśnie ta dieta – fleksitarianizm, okrzyknięta jest jako jedna z najlepszych diet roku 2019. W Polsce grupą popierającą taki styl życia są głównie kobiety i osoby starsze, zazwyczaj posiadające wykształcenie wyższe. Natomiast, trend ten ma się umacniać i zająć znaczącą pozycję na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

636 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Sieciówka Forever 21 na skraju bankructwa

Czy właściciele ogłoszą upadłości marki? Sieciówka, która na rynku działa od 35 lat właśnie znalazła...