Płaszcze wiosenne – trendy roku 2019

Rok 2019 pozwala na prawdziwe modowe szaleństwo. Na ulicach coraz częściej pojawiają się płaszcze wiosenne w jaskrawych kolorach, od robiącej wrażenie fuksji, aż po wyrazisty oranż. Tego typu stylizacje niewątpliwie rzucają się w oczy i urozmaicają tę często deszczową porę roku.

W sklepach internetowych i stacjonarnych można natrafić również na modele złożone z dwóch lub kilku jaskrawych barw. Jest to połączenie dla osób odważnych, niebojących się oryginalnego wyglądu przyciągającego wzrok.

Hitem roku 2019 stają się nadruki związane z dziełami znanych malarzy oraz popularnymi ponadczasowymi ilustracjami. Moda ta dosięgła także płaszczy wiosennych, na których coraz częściej pojawiają się motywy zaczerpnięte z obrazów Vincenta Gogha lub Leonardo da Vinci. Tego typu modele są wybierane głównie przez osoby młode, jednak zdarzają się również wyjątki. Jest to niewątpliwie bardzo odważna stylizacja posiadająca zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Płaszcze damskie na wiosnę

Na rynku można znaleźć również jednolite płaszcze wiosenne w stonowanych barwach. Dużym zainteresowaniem cieszy się pudrowy róż, pasujący wielu typom urody. Tego typu modele sprawdzą się w przypadku osób lubiących stawiać na klasykę, unikając strojów rzucających się w oczy. Nie oznacza to jednak, że jednolite i stonowane barwy nie mogą być częścią udanej stylizacji. Wręcz przeciwnie, klasyczne modele z dużymi guzikami będą wyglądać doskonale również w połączeniu ze zwykłymi jeansami i kolorowym szalem.

W tym roku równie modny będzie oversize, zyskujący popularność już w poprzednich sezonach. Tym razem polscy i zagraniczni projektanci postawili na poszerzane i zaokrąglone ramiona wypełnione poduszkami. Jest to dosyć kontrowersyjny pomysł przywodzący na myśl minione epoki, jednak z biegiem czasu zyskuje on coraz więcej zwolenników.

W sklepach internetowych i stacjonarnych można natrafić również na liczne płaszcze z kwiatowymi wzorami lub ozdobnikami w postaci dużych guzików w kontrastujących barwach. Tego typu zabiegi sprawiają, że nawet jednolity i pozornie zwykły płaszcz zyskuje zupełnie nowy oryginalny charakter. W roku 2019 pojawi się coraz więcej modeli wykonanych z jasnego materiału z dodatkiem wstawek w innym odcieniu, co pozwoli na łatwe dopasowanie stroju do reszty wiosennej stylizacji.

Co prawda rok 2019 może wydawać się dosyć oryginalny pod względem chętnie wybieranych wzorzystych i kolorowych modeli, jednak na rynku nie zabraknie również klasycznych płaszczy wiosennych w jednolitych barwach bez użycia żadnych ozdobników. Wybór odpowiedniego ubrania na tę porę roku zależy tylko od Ciebie i Twoich upodobań modowych. Projektanci dają nam możliwość swobodnego dopasowywania stroju do własnego gustu, co pozwala na dowolne dopasowywanie trendów do własnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ