Pierwsza Dama spotkała się z Anną Lewandowską. O czym rozmawiały?

Agata Duda spotkała się w piątek z Anną Lewandowską, która została niedawno wybrana na stanowisko prezesa Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska. 

anna lewandowska u pierwszej damyPodczas prywatnego spotkania Pierwsza Dama postanowiła pogratulować Lewandowskiej i pomówić o aktywności sportowej osób niepełnosprawnych.

– Pierwsza Dama pogratulowała sportsmence  nominacji, życząc jej jednocześnie sukcesów w działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością. Anna Lewandowska przekazała zaś Małżonce Prezydenta RP zaproszenie do kibicowania sportowcom podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w marcu 2017 r. odbędą się w Austrii – czytamy na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

– Panie rozmawiały o znaczeniu aktywności sportowej w życiu niepełnosprawnych, a także o potrzebie przełamywania barier, które uniemożliwiają bądź utrudniają im pełne uczestniczenie w edukacji, życiu społecznym i zawodowym. Pierwsza Dama i Anna Lewandowska zgodziły się co do tego, że bardzo ważną rolę pełni integracja z osobami z niepełnosprawnością, ma bowiem olbrzymie znaczenie w tworzeniu wrażliwej i odpowiedzialnej wspólnoty – napisano w oświadczeniu.

 
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
_________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ