Piękne dłonie na święta

Przedświąteczne sprzątanie niekorzystnie wpływa na nasze dłonie. Detergenty oraz wzmożony kontakt z kurzem oraz wodą skutecznie niszczą barierę ochronną na skórze. Ręce stają się szorstkie, suche, a naskórek często pęka. Tymczasem święta już tuż, tuż i każda z nas chciałaby zaprezentować zadbane dłonie, jak zatem szybko poprawić ich wygląd?

Źródło: www.mirkuponov.kz

Codzienna troska

Po każdym kontakcie z wodą użyj kremu nawilżającego, który zmniejszy ucieczkę wody z naskórka i pozostawi skórę wygładzoną i miękką. W składzie kosmetyku powinny znaleźć się następujące substancje: gliceryna, alantoina, mocznik, hydrolizaty kolagenu oraz kiełków pszenicy, olej arganowy, jojoba, witamina A i E, masło shea.

Stosowanym przez nasze prababcie domowym sposobem na szybkie polepszenie stanu skóry dłoni jest ich dziesięciominutowa kąpiel w ciepłej (nie gorącej) oliwie czy ugotowanym, rozgniecionym siemieniu lnianym.

Nocna pielęgnacja

Jeśli w ciągu dnia Twoje ręce intensywnie pracują, to w nocy należy im się solidny „odpoczynek”. Wieczorem wmasuj w nie grubą warstwę tłustego kremu, potem włóż ręce w bawełniane rękawiczki (mogą też być skarpetki) i pójdź spać. Taka izolacja od środowiska zewnętrznego oraz ciepło, które zwiększa przenikanie składników aktywnych z kosmetyku sprawi, że bariera lipidowa zostanie odbudowana, a rano skóra będzie wyglądała jak nowa.

Ochrona podczas spaceru

Zainwestuj w rękawiczki, gdyż na nic zdadzą się zabiegi oraz codzienna pielęgnacja, jeśli będziesz chodzić na dworze z gołymi rękami. Mimo że aura nie jest jeszcze bardzo zimowa, to dłonie mają bardzo cienki naskórek, który dużo szybciej niż inne części ciała ulega przesuszeniu oraz utracie jędrności.

Poświąteczne sprzątanie

Po wigilijnej kolacji i bożonarodzeniowych posiłkach zazwyczaj mamy mnóstwo brudnych naczyń od umycia. Do zmywania załóż rękawiczki (nitrylowe lub gumowe), dzięki temu zabezpieczeniu dłonie nie będą tak bardzo zniszczone.

Ciepłej woda, zdrowia nie doda

Lepsza jest letnia woda, która skutecznie zabija drobnoustroje. Gorący strumień może oparzyć, ale przede wszystkim osłabia cienką warstwę lipidową skóry, powodując zmniejszenie jej odporności na bakterie i otarcia.

Czym myć ręce?

Zasadowe pH preparatów oczyszczających podrażnia i wysusza delikatną skórę dłoni, dlatego wybierz kosmetyki, które mieszczą się w przedziale 4.5–5.5 pH. Nie powinny też zawierać barwników ani substancji zapachowych, które mogą wywołać alergie.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ