Paryż najbardziej romantycznym miejscem dla Polaków

Wielkimi krokami zbliżają się walentynki. Krótki, romantyczny wyjazd to świetny sposób na uczczenie święta zakochanych. Zdaniem  Polaków najlepszym celem podróży we dwoje jest Paryż – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Budget Polska. Tuż za stolicą Francji w zestawieniu uplasowały się Barcelona i Rzym. 

O wymarzone cele wyjazdu w towarzystwie ukochanej osoby zapytano mieszkańców 14 europejskich państw, w tym Polski, na zlecenie Budget Polska – wiodącej na rynku wypożyczalni samochodów  w przystępnych cenach.

Królują miasta z filmów Woody’ego Allena

Miasta, które reżyser Woody Allen wykorzystał jako scenerię swoich romantycznych filmów – „O północy w Paryżu”, „Zakochani w Rzymie” i „Vicky, Cristina, Barcelona” to według badanych idealne destynacje wyjazdu we dwoje.

Zdaniem Polaków stolica Francji jest najlepszym kierunkiem takiej podróży. O romantycznych chwilach u podnóża Wieży Eiffla, rejsie po Sekwanie czy spacerze ulicami artystycznej dzielnicy Montmartre marzy 37 proc. ankietowanych w naszym kraju. Barcelona – miasto słynące z niespotykanej architektury – to z kolei idealny cel wypadu z ukochaną osobą dla 33%. Imponujące, starożytne zabytki, piękne budowle i znakomita kuchnia – wszystko to można znaleźć w Rzymie, do którego ze swoją drugą połówką chciałoby wybrać się 32% Polaków.

Pierwsza trójka najbardziej pożądanych celów romantycznej podróży według wszystkich badanych Europejczyków prezentuje się podobnie, jak w przypadku odpowiedzi wskazanych przez mieszkańców Polski. Miejscami na podium zamieniły się jedynie Barcelona i Paryż. Pierwszą pozycję w rankingu zajęła stolica Katalonii, którą wskazało 24% ankietowanych. Za nią znalazł się Paryż z 23% głosów. Na Rzym, który uplasował się na trzecim miejscu, zagłosowało 19%.

Rośnie popularność city-break

Wśród Polaków rosnącą popularnością cieszą się krótkie, weekendowe wyjazdy, czyli tak zwane city-breaks. Nic więc dziwnego, że trzy europejskie, urokliwe miasta zostały wybrane jako idealne miejsca na romantyczny wypad – stwierdził Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Polskę, Niemcy, Austrię, Szwajcarię oraz Czechy. – Wiele osób korzysta z tanich linii lotniczych i ląduje na lotniskach z dala od centrum miasta, które jest celem podróży. Na przykład podparyskie lotnisko Beauvais, do którego dociera wielu tanich przewoźników, znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od stolicy Francji. Z tego powodu, aby zapewnić sobie komfort, pasażerowie chętnie przesiadają się z samolotu do wypożyczonego samochodu – wyjaśnia Gruber.

*Pytanie wielokrotnego wyboru.

***

Metodologia badania

*Badanie zostało przeprowadzone przez agencję Sapio na próbie 14,138 konsumentów (w tym 1000 osób w Polsce) w 14 europejskich państwach między innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Austrii i Szwajcarii na zlecenie Avis Budget Group.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

807 More posts in Kobieta category
Recommended for you
Janina Ochojska jest poważnie chora! Czy wycofa swoją kandydaturę do Parlamentu Europejskiego?
Janina Ochojska jest poważnie chora! Czy wycofa swoją kandydaturę do Parlamentu Europejskiego?

Janina Ochojska jest założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej. Okazuje się, że prezes PAH jest poważnie chora....