Partner idealny?

Wiadomo, że taki nie istnieje. Na podstawie naszego charakteru, i dominujących cech, możemy jednak stwierdzić, z kim w życiu dogadamy się najlepiej.

Partner jest osobom, która w pewien sposób nas uzupełnia, spełnia nasze potrzeby, i po prostu, ma takie samo spojrzenie na życie, co ty. Na życie, i przede wszystkim, na waszą, wspólną przyszłość. Niestety nie ma magicznej recepta na idealnego partnera i szczęśliwą miłość z nim. Nie wybieramy osoby w której się zakochujemy. To się dzieje, gdzieś poza nami… wtedy, początkowo zauroczenie – następnie miłość spada na nas nie wiadomo jak i skąd. Najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. Wiadomo, że wtedy nie myślimy racjonalnie, poddając się miłości, i patrzą na wszystko przez różowe okulary. Mimo wszystko jednak, warto zachować zdrowy rozsądek. Abyśmy wiedziały czego oczekujemy od odpowiedniego towarzysza życia, przede wszystkim musimy znać samą siebie. Tylko dzięki temu uświadomimy sobie, jaka powinna być osoba, z którą chcemy spędzić resztę życia. Resztę szczęśliwego życia.

Jaki partner będzie dla nas najlepszy?

W odpowiedzi na to pytanie, musimy się pokierować odrobiną logiki. Powinniśmy zostać obiektywne w swoich ocenach. Nie zapominajmy, że świat pełen jest niedoskonałych ludzi, nie ma ideałów. Ludzie jednak potrafią łączyć się w pary. Co więcej, nasz partner, w naszych oczach staje się idealny, tak samo jak my, w jego. Dzięki temu jesteśmy w stanie budować fundamenty do prawdziwego szczęśliwego związku. Wnioski? Nie chodzi tutaj o odnalezienie ideału, a o znalezienie kogoś, w kim jego niedoskonałości uzupełniają te twoje.

Oczywistym jest, że każdy dąży do tego, by stworzyć szczęśliwy związek, do zbudowania fundamentów, na których będzie mogła powstać miłość i dom. Nie zawsze jednak jest łatwo znaleźć drugą połówkę. Można jednak przyjrzeć się sobie, by odpowiedzieć sobie na pytanie, kogo szukamy i kogo chcemy widzieć u swojego boku, przez resztę życia.

1. Partner idealny dla typa introwertyczki?

Utarło się, że idealnym partnerem dla kogoś o introwertycznej osobowości, będzie drugi introwertyk. Dobrze będzie jednak rozważyć dobre, jak i słabe strony tego typu związku. Zazwyczaj bywa tak, że kobiety, które są wstydliwe i zamknięte, w towarzystwie przebojowego, śmiałego, towarzyskiego, i otwartego ekstrawertyka, mogą czuć się przytłoczone. Co nie będzie dla niej wygodną sytuacją. W związku z czym, najlepszym wyborem będzie znalezienie złotego środka. Partner dla introwertyczki nie powinien być w 100% ekstrawertyczny. Istotne jednak by potrafił zniwelować nieśmiałość dziewczyny. Wtedy będzie ona miała szansę, na otworzenie się na innych, bez skrępowania, czy wysiłku na siłę.

2. Idealny partner dla dynamicznej, i niespokojnej ekstrawertyczki?

Najlepszym partnerem dla dynamicznej osobowości będzie… również ekstrawertyk. Dlaczego? Tylko on dotrzyma jej towarzystwa w szalonym i szybkim trybie życia. Kobieta lubiąca przebywać pośród ludzi, często wyjeżdża, interesują ją wycieczki, poznawanie nowych miejsc, wyjścia na imprezy, kolację, spotkania ze znajomymi i robienie miliona innych rzeczy. Takiej osobie nie uda się stworzyć harmonijnego związku ze spokojnym partnerem, który swój wolny czas woli spędzić w domowym zaciszu, przed telewizorem. Oczywiście taki związek jest możliwy, jednak mogą się w nim pojawiać notoryczne kłótnie, dotyczące odrębnego stylu życia, oraz dnia codziennego.

3. Idealny partner dla osoby, której brakuje wiary w siebie?

Dla osoby, która boryka się z pewnością siebie – w tym z podejmowaniem decyzji, angażowaniem się w nowe znajomości i projekty, bojącej się zmian, najlepszym partnerem będzie osoba, potrafiąca zagwarantować wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Partner który jest pewny siebie – nie wyniosły, oraz dojrzały. Partner o ojcowskiej osobowości, któremu sprawia radość ochrona i wspieranie innych. Oczywiście nie chodzi o szukanie rodzica i opiekuna, ale kogoś, kto sprawi, że lęki będą zacznie mniejsze. W takim związku obie strony będą spełnione – osoba lubiąca opiekować się innymi, będzie miała kogoś kto na tą opiekę przyzwala, natomiast osoba, której brak pewności siebie, poczuje się pewniej przy zdecydowanym, poważnym i dojrzały partnerze.

4. Idealny partner dla osoby samodzielnej i impulsywnej, która lubi sprawować kontrolę?

To bardzo popularny model we współczesnym społeczeństwie. Kobiety chcą, i stają się silne i niezależne. Biorą odpowiedzialność za siebie i swoje życie. Dla takich kobiet najistotniejsze staje się zawodowe życie, i kariera. Lubią one samodzielność, kontrolę, i podejmowanie decyzji. Takie kobiety zazwyczaj są pewne siebie i świadome swojej wartości. Z pozoru mogłoby się wydawać, że takiej kobiecie, zbędny jest związek. Tego typu kobiety raczej kiepsko będą się czuły przy partnerze z takim samym nastawieniem do życia. Tego typu związek mógłby przerodzić się w rywalizacje, co nie jest zdrowe. Budowaniu relacji nie sprzyja także intensywność. Dwie tego typu osoby, mogą sprawić, że związek nie wytrzyma próby czasu. W takim związku może zabraknąć harmonii, może okazać się on bardzo ulotny. Partner dla takiej kobiety powinien mieć spokojne, rodzinne usposobienie, do tego niezbyt skomplikowaną osobowość i charakter. Taki partner będzie idealnym wsparciem przy podejmowaniu decyzji. Będzie on także szanował aspirację i dynamikę intensywnego życia partnerki.

To wszystko nie jest jednak takie proste. Często nasze wybory nie są trafne. Nieświadomie zakochujemy się w osobach, które zwyczajnie, do nas nie pasują, a związek z nimi nie pa prawa się udać. Oczywiście, to wnioski wynikające z logicznego myślenia i dopasowania. Tak naprawdę nie ma reguły i zasady idealnego dobrania. Najważniejsze jest jedno – powinniśmy znaleźć partnera, z którym będziemy szczęśliwe, tak samo jak on z nami.

 By to się mogło udać, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami:

1. Nawet gdy nasz partner jest naszym całkowitym przeciwieństwem, a wzajemnie darzycie się szacunkiem i po prostu, dobrze dogadujecie, potraficie słuchać siebie nawzajem, widzicie swoje dobre i złe strony, a mimo wszystko chcecie ze sobą być – nie warto przejmować się schematami. 2. Powinniśmy związać się z partnerem, który będzie nam dawał powody do uśmiechu i radości, każdego dnia. Z kimś z kim będziemy szczęśliwe i spełnione, a przez myśl nie będą nam przechodzić inne opcje na życie – życie z kimś innym.

3. Nasz partner powinien sprawiać, że stajemy się lepszą osobą. Najlepszym towarzyszem na życie będzie osoba, z którą żyje się nam łatwo. Która sprawia, że wspólnie pokonamy wszystkie przeciwności losu. Przy którym będziemy się uśmiechać.

W końcu każda z nas zasługuje na szczęście!

Zobacz także:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

909 More posts in Kobieta category
Recommended for you
Czerwona nić przeznaczenia między partnerami

Co to takiego? Stare legendy mówią, że każdy w swoim życiu ma jedną, przeznaczoną sobie...