Qandeel Baloch

Pakistańska Kim Kardashian zamordowana przez brata. Znamy „powody” zabójstwa…

26-letnia Qandeel Baloch nie żyje. Dziewczyna została zamordowana przez własnego brata. Mężczyzna przyznał się do winy. Powiedział, że zabił siostrę w akcie honorowym…

Qandeel Baloch

Pakistańska aktywistka

Qandeel Baloch zajmowała się modelingiem, śpiewaniem i aktorstwem. W 2103 roku została jurorką pakistańskiego „Idola”. Często nazywano ją „pakistańską Kim Kardashian”, gdyż miała podobną urodę do celebrytki oraz również była bardzo aktywna na Instagramie. Baloch wśród tamtejszego społeczeństwa wywoływała liczne kontrowersje. Dziewczyna często ostro krytykowała patriarchalny model rodziny oraz nie bała się eksponować swojej seksualności. Zarzucano jej też, że prowadzi rozrywkowy tryb życia oraz nie szanuje tradycyjnych wartości.

Zabił ją i jest z tego dumny

16 lipca br.  Qandeel Baloch została zamordowana przez własnego brata. Mężczyzna nie mógł zaakceptować odmiennych poglądów siostry, jej stylu życia oraz wyglądu. Dlatego postanowił ją… udusić.

„Przynosiła hańbę naszej rodzinie, nie mogłem tego tolerować. Zabiłem ją, kiedy wszyscy inni poszli do łóżek. (…) Nie wstydzę się tego, co zrobiłem” – powiedział policjantom.

Początkowo śledczy podejrzewali, że w zabójstwo zamieszany jest również drugi brat dziewczyny, Aslam Shaheen, jednak teraz tę hipotezę wykluczono.

Qandeel Baloch Instagram

To jest epidemia

Pakistańczycy są wstrząśnięci tragiczną śmiercią swojej rodaczki. Jednak wielu z nich mówi, że niestety takie sytuacje zdarzają się u nich coraz częściej.

„Nie ma dnia, w którym nie przeczytamy w gazecie, że jakaś kobieta została zabita… To jest epidemia” – powiedziała Sharmeen Obaid-Chinoy, lokalna reżyser i działaczka społeczna.Źródło zdjęć: Instagram/ qandeelbalochquebee i Facebook/ Qandeel Baloch Official

______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ