Prezydent Nowej Soli odpiera zarzuty o szpiegostwo. „Zwykła tapeta z Windowsa”

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz opisał niecodzienną sytuację, która spotkała go podczas sesji absolutoryjnej, na której przedstawiał raport o stanie gminy. Po wystąpieniu jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości, kandydat na prezydenta Nowej Soli Andrzej Wieczorek, poprosił o przerwę w obradach.

Andrzej Wieczorek miał zwołać wszystkich obecnych dziennikarzy i oskarżyć Wadima Tyszkiewicza o kradzież danych z jego służbowego komputera. Radny PiS stwierdził, że prezydent Nowej Soli pokazał na ekranie komputera tapetę, na której widać radnego nurkującego w głębinach. Wszystko po to, by go zastraszyć.

https://www.facebook.com/wadim.tyszkiewicz/posts/2248854048711583

Okazuje się, jednak, że tapeta o którą chodziło radnemu PiS to

„zwykłe klasyczne tło z kolekcji zdjęć pulpitów Microsoft dla Windowsa 10”:

„Schizofrenia paranoidalna?

Na sesji absolutoryjnej, na której przedstawiłem raport o stanie gminy (wszyscy radni PiS zagłosowali przeciw, czyli Nowa Sól jednak jest w ruinie), doszło do niecodziennej sytuacji. Po moim wystąpieniu i prezentacji danych, radny PiS, kandydat na prezydenta Nowej Soli, Andrzej Wieczorek, bardzo zdenerwowany poprosił o 10 min przerwy w obradach. Zwołał wszystkich obecnych dziennikarzy i oskarżył mnie o inwigilację jego osoby. O to, że ponoć ja włamałem się do jego służbowego komputera i wykradłem mu wszystkie jego dane, o czym miało świadczyć wyświetlenie przeze mnie zrzutu ekranu pulpitu skradzione z jego komputera, widoczne podczas przełączania moich kilku prezentacji. Oświadczył, że pokazałem to, żeby go zastraszyć i dać mu do zrozumienia, że go nieustannie śledzę i kontroluję” – napisał.

„Pan Andrzej Wieczorek stwierdził, że na ekranie zobaczył ikonki ze swojego pulpitu i swoje zdjęcie z wakacji, nurkującego w głębinach, zrobione przez jego żonę oraz jego pracownika. I wszystko byłoby może i straszną aferą, gdyby nie fakt, że zdjęcie z mojego pulpitu, jakie zobaczył radny PiS Andrzej Wieczorek, to zwykłe klasyczne tło z kolekcji zdjęć pulpitów Microsoft dla Windowsa 10” – dodał.

„Ot i cała wielka afera. Aż strach pomyśleć, jakie jeszcze wizje ma kandydat na prezydenta Nowej Soli z ramienia PiS? P.S. Wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąć na pustym polu ekranu, następnie wybrać „Personalizuj”, następnie kliknąć „Tło”, wybrać zdjęcie tła z kolekcji Microsoft, i można mieć zdjęcie radnego Wieczorka nurkującego w głębinach Oceanu na swoim pulpicie”.

Zobacz również:

Źródło: donald.pl / Fot. facebook.com/wadim.tyszkiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ