owsiak nagroda nobla

Owsiak o swojej pensji: Od WOŚP nie biorę ani złotówki

Jerzy Owsiak na swoim Facebooku opisał jak zarabia na życie. Okazuje się, że od fundacji, na której czele stoi nie pobiera ani złotówki. 

Owsiak nawiązał do gigantycznych pensji asystentek prezesa NBP. Owsiak zarabia jako prezes firmy Złoty Melon sprzedającej gadżety i DVD z WOŚP i Przystankiem Woodstock. ” Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł.” – pisze lider organizacji. Jednocześnie dywidendy z działalności firmy Złoty Melon idą na WOŚP. 

Jednocześnie Owsiak przyznał, że jest zadowolony z zarobków. „Czy taka pensja jest wystarczająca? Nigdy nie narzekałem, nigdy nie był to dla mnie temat „być albo nie być”. Od razu zaznaczam, że praca w Złotym Melonie nie jest moim jedynym źródłem utrzymania. Będąc także dziennikarzem radiowym, a także będąc wykładowcą w agencji Power Speech i otrzymując wynagrodzenie za wykłady, jestem szczęśliwy, że dzięki własnej pracy mogę osiągać dochody na swoje utrzymanie. ” – pisze. 

Z samej fundacji Owsiak nie pobiera nawet złotówki za dojazdy. „Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymał nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji. Wynagrodzenie zarządu jest zwyczajowo praktykowane w innych fundacjach i nie jest niczym nagannym, ale my od początku z tego zrezygnowaliśmy i nie przewidujemy, aby za tzw. posiedzenia, decyzje i za ponoszenie odpowiedzialności pobierać jakiekolwiek wynagrodzenie. Tę pracę czynimy w pełni zaangażowania i całkowicie społecznie.” – podkreśla Owsiak. 

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/2026078180804497?__tn__=K-R

4 KOMENTARZE

    • JUREK JESTES SUPER CZLOWIEKIEM NIGDY W CIEBIE NIE ZWATPILAM JA SPRAWDZAC CIEBIE NIE MUSZE JESTES I ZAWSZE BYLES CZLOWIEKIEM HONORU CZLOWIEKIEM KTOREGO POPIERAM SZANUJE POZDRAWIAM CIEBIE I CALA ORKIESTRE OBY BYLO WIECEJ TAKICH UCZCIWYCH JERZYKOW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ