Ostatnia wystawa w pawilonie Emilia

Dotychczasowa siedziba Centrum Sztuki Współczesnej niedługo zniknie z kulturalnej mapy Warszawy. Kultowy już pawilon Emilia zostanie pożegnany przez artystów i wielbicieli sztuki ostatnią, potrójną wystawą – „Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej”, „Chleb i róże. Artyści wobec podziałów klasowych” oraz „Po co wojny są na świecie. Sztuka współczesnych outsiderów”. Wernisaż 19 lutego!

Alexandre Dubuisson, La Moisson, olej na płótnie, data powstania: 1850, data zniszczenia 2010, w kolekcji Salvage Art Instuitute / artmuseum.pl

Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej – to wystawa zbiorowa, która jeszcze raz chce wnikliwie przeanalizować sposób, w jaki sztuka przenika się z życiem codziennym, oraz jaki jest tego efekt. Wystawa rozwijać się będzie w czasie, osiągając swój pełny kształt dopiero w dniu jej zamknięcia. W projekcie udział wzięło aż stu artystów, instytucji, para-instytucji, aktywistów, teoretyków sztuki i innych.

Po co wojny są na świecie. Sztuka współczesnych outsideróww wystawie weźmie udział czternastu artystów, którzy stroniąc od różnych aspektów świata, nie stronią od namysłu nad jego problemami: Damian Czeladka, Stanisław Garbarczuk, Władysław Grygny, Marian Henel, Konrad Kwasek, Mikołaj Ławniczak, Tomasz Machciński, Władysław Matlęga, Justyna Matysiak, Iwona Mysera, Radosław Perlak, Pisarka M.H., Daniel Stachowski, Maria Wnęk.

Chleb i róże. Artyści wobec podziałów klasowychwystawa ma przyjrzeć się samemu artyście i temu, jakie zajmuje miejsce we współczesnym społeczeństwie. Jest wieszczem, celebrytą, marzycielem, a może krytykiem? Płynie z prądem czy przeciwnie, jest wrażliwy na nastroje społeczne czy celowo działa im na złość? Na te pytania będą starali się odpowiedzieć sami artyści.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ