Oscar de la Renta

Oscar de la Renta uhonorowany znaczkiem pocztowym

Amerykańska poczta stała się o wiele bardziej stylowa, dzięki wypuszczeniu serii znaczków, które oddają honory wielkiemu projektantowi mody, Oscar’owi de la Renta. Uwieczniono na nich portret słynnego kreatora, a także jego najbardziej wyjątkowe suknie.

Podczas czwartkowego, publicznego pokazu znaczków, była kandydat na prezydenta USA, Hillary Clinton, wychwalała zmarłego w 2014 roku designera. Podkreślała ona, że chociaż pochodził z Republiki Dominikańskiej, kochał Amerykę całym sercem i był on imigrantem, z którego Stany mogą być dumne. W wydarzeniu uczestniczyło wiele ważnych osobistości, m.in. były burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg, czy redaktor naczelna magazynu Vogue, Anna Wintour.

Wydarzenie zbiegło się w czasie z organizacją w całym kraju wydarzeń pod hasłem #DayWithoutImmigrants, które podkreślały wkład pracy imigrantów w przyrost amerykańskiej ekonomii. Clinton odniosła się do tego mówiąc, że ma nadzieję, iż Ameryka będzie mieć jeszcze wielu tak wspaniałych imigrantów jak Oscar de la Renta, który równą miłością darzył USA, jak i swój własny kraj. Często zapraszał na Dominikanę ważne, światowe osobistości, a także zasłynął ze swej hojności i wspierania licznych organizacji charytatywnych. Pomimo powszechnego szacunku zachował on skromność i nigdy nie odnosił się z wyższością do osób gorzej sytuowanych materialnie.

Znaczki będzie można zakupić online lub za pomocą platformy USPS. Z pewnością to wspaniała gratka dla fanów de la Renty i innych miłośników mody.

fot. YouTube

Autor: Magda Niebrzydowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ