Ogromna rozrywkowa inwestycja pod Warszawą – Projekt Góraszka
Kino, restauracja i park rozrywki, czyli nowe centrum handlowe pod Warszawą!
Projekt Góraszka, to całkiem nowe centrum handlowe. Które powstaje z myślą o mieszkańcach Otwocka, oraz okolicznych miejscowości na południowym wschodzie – od stolicy. Prawdopodobnie, jak stwierdzili pomysłodawcy, to jedyne miejsce, w którym brakuje wielofunkcyjnego, pełnowymiarowego, obiektu tego typu. Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku, w październiku.
Gdzie będzie się znajdowało nowe centrum handlowe?
Nowy kompleks będzie się znajdował w miejscowości Góraszka – około 20 kilometrów od Warszawa. To na pewno dobra wiadomość dla mieszkańców Wesołej, Wawra, czy Wilanowa. Centrum handlowe ma być doskonale skomunikowane z Warszawą, za sprawą węzła dojazdowego. W związku z czym, jak zapewniają inicjatorzy projektu – dotarcie do centrum będzie komfortowe i szybkie.
Co to będzie?
Podwarszawska inwestycja będzie odpowiedzią na globalne trendy, które panują wśród mieszkańców dużych miast. Nowe centrum ma być miejscem zapewniającym połączenie wygodnych zakupów i atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Poza tym, centrum będzie bezpośrednio graniczyło z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. Posłużył on zresztą, jako inspiracja do ekologicznych rozwiązań, znajdujących się na terenie obiektu.
Działka kompleksu to łączna powierzchnia 28 hektarów. Punkty rozrywkowe to obszar 21 tys. mkw, natomiast pozostała część – punkty usługowe oraz sklepy to 56 tys. mkw. 8 tys. mkw. to wolna przestrzeń, stanowiąca rezerwę, w razie rozbudowy kompleksu, w przyszłości.
„Na terenie centrum handlowego znajdziemy między innymi:
- 120 sklepów
- kino
- park rozrywki dla dzieci
- hipermarket
- dużą strefę kulinarną
- stację benzynową
- klub fitness
- sklep budowlany
- restauracje „drive-thru””
Wizualizacja projektu:
Ponadto w Góraszce ma powstać także centrum Majaland – wyjątkowy, rodzinny park rozrywki będzie, który będzie zaprojektowany w oparciu o świat bajkowej Pszczółki Mai.
„Jego niezwykła oferta to gwarancja aktywnego, przyjemnego i relaksującego spędzania czasu wolnego w rodzinnym gronie”. Napisali autorzy koncepcji.
Podobny obiekt znajduje się także w województwie lubuskim. Tam, atrakcje znajdują się zarówno na zewnątrz jak i w zamkniętym pomieszczeniu. Dzięki temu park jest czynny przez cały rok. Takie rozwiązanie najprawdopodobniej podobnie zastosowane także na Mazowszu.
Koszt uzbrojenia terenu to 60 mln zł.
Zobacz także: