Siostra Tomasza Mackiewicza napisała list do Elisabeth Revol

Szwagierka Tomasza Mackiewicza krytykuje MSZ. Ministerstwo odpowiada na zarzuty!

Monika Sulikowska, szwagierka Tomasza Mackiewicza, zarzucała Ministerstwu Sprawa Zagranicznych, że na początku odmówiło udzielenia pomocy parze himalaistów. MSZ odpiera zarzuty. Przeczytajcie oświadczenie!

Szwagierka Tomasza Mackiewicza krytykuje MSZ. Ministerstwo odpowiada na zarzuty!

Monika Sulikowska ma żal do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kobieta uważa, że reakcję ratunkową można było rozpocząć znacznie wcześniej. Wtedy szanse na uratowanie mężczyzny byłyby znacznie większe. Twierdzi również, że MSZ początkowo odmówiło udzielenia pomocy Tomaszowi Mackiewiczowi i Elisabeth Revol.

„Gdyby helikopter wystartował dzień wcześniej, mogłoby to znacząco poprawić sytuację. Tak się nie stało, doprowadził do tego łańcuszek rzeczy i wydarzeń. Ekipa K2 była gotowa już w piątkowy poranek. Jak wiadomo, Pakistańczycy odmówili wysłania śmigłowca bez gwarancji finansowej. Na początku MSZ odmówiło udzielenia tej gwarancji. Powiedzieli, że nie ma prawa mówiącego o tym, że rząd polski zakłada kwotę pieniędzy na ratunek Polaka. Po kilku godzinach okazało się, że jednak można. Ale te kilka godzin straciliśmy. Jest we mnie żal- mówiła kilka dni temu szwagierka Tomasza Mackiewicza, Monika Sulikowska, w rozmowie z portalem Onet.pl.

Inna wersja wydarzeń

Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest zupełnie innego zdania. Twierdzi, że zostały podjęte natychmiastowe działania w celu wsparcia bezpiecznego i sprawnego opuszczenia Nanga Parbat przez himalaistów, a także niezwłocznie powzięto decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego.

„Z chwilą uzyskania informacji dotyczącej sytuacji pana Tomasz Mackiewicza oraz pani Elisabeth Revol polskie i francuskie placówki dyplomatyczne w Islamabadzie podjęły natychmiastowe działania w celu wsparcia bezpiecznego i sprawnego opuszczenia przez nich Nanga Parbat. Minister Spraw Zagranicznych RP powziął decyzję – w porozumieniu z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów – o udzieleniu wsparcia finansowego natychmiast po otrzymaniu prośby w tej sprawie ze strony naszej placówki zagranicznej, tj. w dniu 26 stycznia br. Ambasada RP w Islamabadzie jest w stałym kontakcie ze stroną francuską, władzami, instytucjami i organizacjami lokalnym oraz innymi podmiotami” – czytamy w oświadczeniu biura prasowego MSZ.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Tomek Czapkins Mackiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ