widelec - sporteuro

Odchudzający widelec

widelec - sporteuroZapominasz o wolnym jedzeniu i poprawnym przeżuwaniu jedzenia? Cierpisz z tego powodu na różne dolegliwości, m.in. wzdęcia, bóle żołądka? Masz problem z otyłością? Nie przejmuj się już tym, bowiem przychodzi na ratunek „inteligentny widelec”!

Elektroniczny, „odchudzający” widelec stworzyli francuscy specjaliści, aby rozpowszechniać naukę wolnego jedzenia. Zamierzają walczyć z nasilającą się epidemią nadwagi i otyłości wśród Amerykanów i Europejczyków.

Rączka tego elektronicznego narzędzia jest nieco grubsza od klasycznego widelca, ponieważ w środku kryje się system z czujnikami. Widelec ten pozwoli wprowadzić zdrowy nawyk jedzenia poprzez wibrację, która włącza się, gdy jego użytkownik konsumuje zbyt szybko (tzn. podnosi go do ust dwa razy w ciągu 10 sekund). Mało tego, jeśli prędkość spożywania posiłku jest zdecydowanie za szybka, to wtedy zapala się czerwone światełko, nakazujące użytkownikowi zrobienie krótkiej przerwy. Do ponownego posilenia, może powrócić z chwilą, gdy zapali się zielone światełko, mówiące „jedź spokojnie i delektuj się bogactwem smaku”. Tak więc, sztuciec ten mierzy ilość porcji podjętych na minutę oraz ich odstępy.

W opinii ekspertów, człowiek czuje się napełniony dopiero po 20 minutach jedzenia. Jedząc za szybko – jemy za dużo i przybieramy na wadze. Dlatego człowiek, powinien wydłużać czas między napełnianiem ust, ponieważ powoduje to spożywanie mniejszych ilości jedzenia i szybsze zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ten nowoczesny wynalazek, dzięki specjalnej aplikacji może przesyłać statystki dotyczące szybkości i częstotliwości spożywania posiłków do smartfonów, tabletów i komputerów. Tym sposobem, ułatwiając osobom odchudzającym się skorygowaniu niekorzystnych przyzwyczajeń oraz pomagając w ułożeniu rozsądnej diety.

Widelec należy naładować raz na dwa tygodnie. Z kolei cały problem w tym, że cena tego urządzenia, przyprawia o zawrót głowy. Prawdopodobnie ma kosztować aż 99 dolarów. W takim wypadku, warto poświęcić się dla zdrowia i zakupić ten elektroniczny widelec?

Anna Tłustochowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ