Uważaj, od tego jedzenia zaczną Ci się śnić koszmary!

Rodzaj jedzenia, jaki spożywasz zaraz przed pójściem spać, może mieć ogromny wpływ na Twoje sny. Fot. eatingnyc/ InstagramZdaniem dietetyczki i trenerki jogi, Julie Montagu, biorąc pod uwagę fakt, że substancje odżywcze w żywności wpływają na poziom energii w organizmie, nastrój i jakość snu, całkiem prawdopodobne, że różne rodzaje pokarmu mogą zaniżać jakość naszego snu i wywoływać koszmary.

Mając to na uwadze, przedstawiamy Wam listę produktów, których z pewnością warto unikach, jeśli nie chcecie mieć koszmarnych snów. 

Ser

Spożywanie nabiału przed snem może sprawić, że będziesz miał dziwne lub nieprzyjemne koszmary. Tryptofan, aminokwas wykorzystywany do produkcji serotoniny stabilizującej nasz nastrój, znajduje się w na przykład w serze.

Przetworzone mięso

Kiełbasy, salami, parówki czy boczek są bardzo bogate w tyramin, aminokwas regulujący ciśnienie krwi. Bogate w tyramin produkty zakłócają normalny sen, wpływają na układ nerwowy, powodują koszmary oraz ból głowy.

Curry

Pikantne potrawy tuż przed snem również mogą zapewnić Ci niepokojące sny. Ciało musi poradzić sobie z ciężkostrawnymi pokarmami i dlatego pracuje znacznie ciężej. Zakłócenia w układzie pokarmowym mogą mogą negatywnie odbić się na jakości snu.

Sfermentowana żywność

Ogórki kiszone, marynowane warzywa, tofu i inne sojowe produkty mogą wywołać koszmary, zwłaszcza, gdy są spożywane w nadmiarze lub na krótko przed zaśnięciem.

Alkohol

Koktajle, piwo, a nawet czerwone wino znane jest z wywoływania sennych koszmarów. Również w tym przypadku nieprzyjemne skutki odczujemy ze względu na fermentację składników użytych do produkcji alkoholu.

Czekolada

Niestety, przed snem nie powinno się jeść także czekolady, która ma wysoką zawartość tłuszczu i powoduje niestrawności. Problemy z trawieniem wpływają na niską jakość snu, sprawiają, że częściej się budzimy i łatwiej zapamiętujemy nieprzyjemne sny.

Skoro niemal każde jedzenie źle wpływa na jakość naszego snu, to co możemy zrobić, by temu zapobiec? Jak można było się spodziewać, najlepszym wyjściem okazuje się w tym wypadku zrezygnowanie z jedzenia na 2-3 godziny przed pójściem spać.

______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ