Niezbędnik plażowiczki

Już za chwilę lato, na które tak wszystkie czekamy. Wreszcie położymy się na plaży i popływamy w morzu czy jeziorze. Cały rok męczymy się na siłowni po to, aby teraz pokazać nasze jędrne ciało w kostiumie kąpielowym i zadbać o naturalną opaleniznę. Wyprawa na plażę to jednak nie lada wyzwanie. Zadbaj o odpowiedni ekwipunek i ciesz się w pełni plażą, słońcem i wodą.

plaza art life4style


Oczywiście najważniejszy jest kostium kąpielowy, bez którego żadna wyprawa na plażę nie może się odbyć. Projektanci stawiają na jednoczęściowe monokini z rozmaitymi wycięciami, splotami materiałów i innymi szaleństwami, które choć na pewno piękne i efektowne, niestety nie są praktyczne. Wbrew pozorom odkrywają sporo ciała, ale ich największą wadą jest problem z opalaniem. Na szczęście w sklepach znajdziemy również klasyczne kroje. Wybór jest ogromny. Krój, kolor i wzór, który wybierzesz, zależy tylko od Ciebie.


Na stopy najczęściej zakładamy klapki. Przy ich wyborze powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Unikajmy plastiku, który może powodować nadmierną potliwość, a nawet odparzenia i optarcia. Obcasy i szpilki również nie sprawdzą się na piasku. Ponadto zabierajmy tylko buty „rozchodzone”, takie których jesteśmy pewne, że nas nie obetrą. Niektórzy na przykład nie mogą nosić japonek, bo ociera ich pasek pomiędzy palcami.


Musimy się mieć na czym położyć i czym wytrzeć po wyjściu z wody. Ręcznik to kolejny niezbędny rekwizyt. W tym sezonie postawmy na moc kolorów, zwierzęce wzory i zabawne nadruki. Czy nie milej wypoczywa się na czymś ładnym?


Przed słońcem trzeba się odpowiednio chronić. Koniecznie zabierajmy ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Warto zainwestować w dobre szkła, takie które faktycznie ochronią nasze oczy. Zapomnijmy o tych z ulicznych straganów! Od słońca ochroni nas również krem z filtrem UV. Nadmierne siedzenie na słońcu jest bardzo szkodliwe dla naszej skóry, dlatego musimy używać specjalnych preparatów ochronnych. Na rynku dostępne są oddzielne kremy do twarzy czy do blizn, które zapewnią nam większą ochronę szczególnie wrażliwych miejsc. Długie siedzenie na słońcu może powodować bóle głowy, niszczy również nasze włosy. Zainwestujmy w kapelusz. W tym sezonie słomiane kapelusze, po raz kolejny, są „must have” na modowej liście. Modnie i zdrowo, czyli idealnie.


Gdzie spakujemy te wszystkie rzeczy? Oczywiście do torby w odpowiednim rozmiarze. W tym roku najmodniejsze są torby „szmaciane”, cętkowane lub drukowane w kwiaty. Znajdziesz je w wielu sieciówkach i na pewno wybierzesz coś dla siebie. Latem stylizacjami należy się bawić. Torba musi być przede wszystkim duża i kolorowa, ma być praktyczna i jednocześnie zachwycająca.


Oprócz podstawowego ekwipunku plażowiczki, jest jeszcze parę rzeczy, które mogą Ci się przydać. Na pewno jest to woda i jakaś zdrowa przekąska. Długie leżenie na słońcu, dla niektórych z nas, może okazać się nudne. A piękną opaleniznę chce mieć każda z nas. Do torby spakujmy więc ciekawą książkę, ulubioną gazetę, czy krzyżówki. Ulubioną muzykę również bez problemu możemy „wziąć ze sobą”. Z takim zestawem na pewno nie będziemy się nudzić.


Miłego plażowania!


Ola Barcz

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ