happysad w Palladium!

happysadlife4stylehappysad jest zespołem rockowym, założonym w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 750 koncertów w całym kraju.

W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. Singlowy utwór promujący tę płytę „Zanim pójdę” spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych – wg magazynu Teraz Rock plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku.

W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty – Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.

1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. W połowie września album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce.

Koncertowe wydawnictwo DVD happysad „Na żywo w STUDIO” zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008. W maju 2009 r. DVD uzyskało status platynowej płyty.

19 października 2009 miała miejsce premiera czwartego premierowego krążka pod tytułem „Mów mi dobrze”. Obecnie album ma status złotej płyty.

W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podusmowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

W lutym 2012 roku zespół zaszył się w oddalonym od zgiełku cywilizacji domu w Nowym Kawkowie, gdzie wraz z Leszkiem Kamińskim – kolejny raz w roli producenta i realizatora – nagrywał materiał na kolejną płytę. Wydawnictwo nosi nazwę „Ciepło/Zimno” i znajduje się na nim 12. piosenek plus ukryty utwór ,,Stare miasto”. Autorem okładki płyty jest rysownik Dawid Ryski. Premiera płyty miała miejsce 5. września 2012 r. i w pierwszym tygodniu zawitała na pierwsze miejsce OLIS – najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, a na początku listopada uzyskała status złotej płyty. Jesienią 2013 roku do sprzedaży na koncertach trafił śpiewnik ze wszystkimi publikowanymi I kilkoma niepublikowanymi utworami śpiewanymi przez happysad, uzupełnionymi gdzieniegdzie o tabulatury i nuty. W sierpniu 2013 roku happysad, jako zdobywca nagrody “Złoty Bączek”, wystąpił po raz drugi na Przystanku Woodstock. Koncert ten został zarejestrowany i 4 grudnia 2013 ukazał się na DVD.

S K Ł A D   Z E S P O Ł U

Kuba Kawalec – vocal, gitara

Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, vocal

Artur Telka – bas

Jarek Dubiński – Dubin – perkusja

gościnnie na koncertach: Daniel Pomorski – trąbka, klawisze


18:00 OTWARCIE DRZWI               

19:00 START KONCERTU

Gościnnie: Radio Bagdad

Miejsca sprzedaży biletów:

bileteria Palladium, ul. Złota 9, 12-19
biuro klubu Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a. 9 -17 (bilety kolekcjonerskie)
bileterie Empik
sieć sklepów Media Markt i Saturn

Sprzedaż online:

palladium.art.pl
ebilet.pl
eventim.pl
ticketpro.pl
kupbilecik.pl
biletyna.pl

Patrycja Ceglińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ