Pielęgnacja ubrań – przedłuż ich trwałość

Każda z nas ma w swojej garderobie ulubioną sukienkę czy bluzkę. Niestety, ubrania kupowane w sieciówkach szybko się niszczą i po jednym czy dwóch sezonach może okazać się, że nie nadają się już do codziennego użytkowania… Możesz to zmienić! Znamy kilka sposobów, dzięki którym przedłużysz trwałość swoich ubrań. Ich codzienna pielęgnacja i wprowadzenie kilku zmian pomogą Ci zachować piękny wygląd ubrań na dłużej!

Źródło:  b-yourself.co.uk1.Wszystkie ubrania pierz w trybie delikatnym. Proszki i płyny do prania spokojnie poradzą sobie z plamami w 30oC, a niska temperatura nie wpłynie na kondycję włókien.

2.Jeżeli pierzesz ubrania, które mają intensywne kolory lub różnią się odcieniami, dodaj do bębna pralki chusteczki zapobiegające farbowaniu tkanin. Przed praniem wystarczy włożyć 1-2 chusteczki. Np. za 24 sztuki chusteczek zapobiegających barwieniu się ubrań marki Domol zapłacisz 8,99zł.

3.Przed włożeniem do pralki koszul zapnij napy bądź guziki, pamiętaj o tej regule także przy częściach garderoby posiadających zamek. Małe elementy nie odpadną od ubrań, a zamki posłużą przez dłuży czas.

4.Nigdy nie susz ubrań w pełnym słońcu! Białe ubrania mogą nabrać żółtawego odcienia, kolorowe wyblaknąć.

5.Prasuj ubrania po wewnętrznej stronie. Nie dotyczy to tylko ciemnych czy intensywnych kolorów – każda rzecz, która jest poddawana wysokiej temperaturze, traci swój kolor. Przekładając ulubioną bluzkę czy spódnicę na lewą stronę przed wyprasowaniem, nie tylko zachowasz oryginalny kolor tkaniny, ale i jej trwałość.

6.Nie wyrzucaj zaplamionych ubrań! Często domowe sposoby działają lepiej niż dostępne na rynku odplamiacze. Oto kilka z nich: 

Plamy z tuszu długopisowego najlepiej przetrzeć wacikiem namoczonym spirytusem, następnie wyprać rzecz w pralce.

Plamy z podkładu możesz usunąć chusteczką do demakijażu lub ściereczką z płynem do mycia naczyń.

Plamy z czerwonego wina pozbędziesz się, namaczając tkaninę w wodzie sodowej. Jeżeli nie usuniesz w ten sposób plamy, nanieś na nią sól kuchenną. Powtarzaj aż do osiągnięcia celu.

Plamy z krwi usuniesz, namaczając ubranie w zimnej wodzie, a następnie wcierając w nią sól.

7.Na wieszakach powinno przechowywać się marynarki, kurtki, spódnice oraz sukienki. Swetry i ubrania wykonane z elastycznych materiałów składaj w kostkę – unikniesz deformacji odzieży.

8.Zrób porządek w szafie! Jeżeli zrobisz więcej miejsca dla rzeczy, które faktycznie nosisz, a usuniesz z niej niepotrzebne elementy garderoby, ubrania będą mniej się gniotły i zachowają swój oryginalny kształt.

 __________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ