Muzyczny sierpień w Polsce. TOP 7 festiwali

Wakacje obfitują we wszelkiego rodzaju festiwale muzyczne, pikniki czy koncerty. Nie dziwi więc rosnąca liczba tego typu wydarzeń w całej Polsce. W tegorocznym gorącym sierpniu atmosfera na Pol’and’Rock Festival, OFF Festival czy Attractive Sound Festival także będzie niesłychanie gorąca.

Autor: Patrycja Aniserowicz

Pol’and’Rock Festival

Muzyczny sierpień rozpoczniemy z przytupem w Kostrzynie nad Odrą, gdzie  odbywa się festiwal Jurka Owsiaka, z tradycjami od 1995 roku. Zmieniała się nazwa – wcześniej jako Przystanek Woodstock, dziś jako Pol’and’Rock Festival, zmieniało się także miejsce imprezy – Lębork, Żary, Kostrzyn. Owsiak walczy z różnego rodzaju przeciwnościami i trudnościami, ale jedno jest pewne i niezmienne – dobra zabawa przy rockowej muzyce! Festiwal potrwa od 01.08 do 03.08.2019 i wystąpią na nim światowe gwiazdy – Lordi, Parkway Drive i wielu innych uznanych artystów. Impreza nie jest biletowana.

OFF Festival

Kolejnym przystankiem na festiwalowej liście jest OFF Festival w Katowicach w dniach 02.08-04.08.2019. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów muzyki alternatywnej, lecz nie tylko – każdy odnajdzie coś dla siebie. Dyrektor imprezy Artur Rojek, były lider zespołu Myslovitz, w tym roku zaprosił na imprezę prawdziwe muzyczne perełki m.in. Foals, Suede czy Neneh Cherry. Warto pojawić się w tym roku w Katowicach, posłuchać nowych brzmień i poczuć festiwalowego ducha! Bilety od 220 do 400 zł.

 

Czeluść Festiwal

Niecały tydzień później,08.08-11.08.2019 odbędzie się Czeluść Festiwal w Krakowie. To popularna, cykliczna impreza muzyczna skierowana do fanów hip-hopu i rapu. Na krakowskiej scenie wystąpią: Żabson, Getz, Linda i inni. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ organizatorzy przygotowali dla uczestników tego wydarzenia niemałą niespodziankę. Ostatniego dnia imprezy będziemy bawić się przy muzyce RUSKIEGO POPU. Jest to jedna z pierwszych takich imprez z Polsce. Wykonawcy obiecują niezapomniane muzyczne wrażenia! Bilety od 120 do 300 zł.

Kraków Live Festival

Kraków wiedzie prym na festiwalowej liście. Jak co roku, dobra impreza zapowiada się na popularnym Kraków Live Festival 16.08-17.08.2019. Podczaj trzynastej edycji festiwalu wystąpią: Calvin Harris, Macklemore i inni światowi muzycy. Warto przypomnieć, że ta impreza została nominowana do niezwykle prestiżowej nagrody UK Festival Awards 2009 w kategorii na najlepszy festiwal odbywający się poza Wielką Brytanią. Chyba nie trzeba dodawać, że ten festiwal to punkt obowiązkowy podczas tegorocznych wakacji? Do zobaczenia w Krakowie! Bilety od 124 do 399 zł.

https://www.instagram.com/p/B0ahf5xoSj0/

Attractive Sound Festival

Dla fanów muzyki klubowej idealny będzie Attractive Sound Festival w Pleszewie. 16.08.2019 obowiązkowo spotykamy się w województwie wielkopolskim. Potęga muzyki elektronicznej i klubowej co roku przyciąga do Pleszewa setki młodych ludzi spragnionych intensywnych doświadczeń. Nic dziwnego, Attractive Sound Festival to połączenie świetnych kawałków i wakacyjnego klimatu, bo festiwal odbywa się na świeżym powietrzu.  Mocne brzmienia, które zagrają Dj Matys, Dj Salis czy It’s Not Legal rozbudzą każdego podczas tego gorącego festiwalu. Cena biletu to 30 zł, a 35 zł w dniu imprezy.

 
 
 
Wprowadź podpis…
 
 

Salt Wave Festival

Przedostatni weekend wakacji 23.08-24.08.2019 trzeba koniecznie spędzić w Jastarni. Polskie wybrzeże kusi nie tylko pięknym morzem i piaszczystymi plażami, lecz także dobrą muzyką. Chilloutowe dźwięki idealnie współgrają z szumem morza i rozpościerającym się nieopodal lasem. Salt Wave Festival prezentuje najnowsze muzyczne trendy, a dodatkowo daje odwiedzającym możliwość poczucia jedności z naturą. Na nadmorskiej scenie wystąpią m.in. PRO8L3M, The Dumplings, Fish Emade Tworzywo. Oprócz świetnej muzyki czekają także inne atrakcje. Można spróbować swoich sił w różnych odmianach sportów wodnych np. surfingu, windsurfingu, kitesurfingu. Ceny biletów od 99 do 229 zł.

Summer Fall Festival

Huczne zakończenie tegorocznych muzycznych wakacji odbędzie się w Płocku, gdzie 31.08.2019 wystartuje kolejna edycja Summer Fall Festival. Płock odwiedzą zespoły grające szeroko rozumianą muzykę rockową, w tym indie a nawet metal. Ta różnorodność i dobra zabawa co roku ściągają na festiwal setki osób. Na scenie zobaczymy same uznane zespoły m.in. Kult, Luxtorpedę, Happysad i innych. Jak co roku, dobra zabawa przy mocniejszych brzmieniach gitar na płockiej plaży nad Wisłą gwarantowana! Bilety od 79 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ