Morowe Panny Wyklęte

Z okazji siedemdziesiątej rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego, klub Palladium zaprasza na koncert Morowe Panny Wyklęte. Polskie wokalistki i zespół Maleo Reggae Rockers oddają tym koncertem hołd kobietom konspiracji.

zwierzak777.blog.onet.pl 

Na koncercie wystąpią dziewczyny znane z albumów Morowe Panny i Panny Wyklęte. Oba krążki to projekty Dariusza Malejonka z Maleo Reggae Rockers i artystek polskiej sceny muzycznej. To one napisały teksty, a „Maleo” zadbał o oprawę muzyczną. Piosenki dotyczą różnych tematów, czasem uczuć, czasem historii. Dorota Frontczak z zespołu Paręsłów zdradziła niedawno, że przygotowywana jest kolejna płyta z serii, tym razem związana z Armią Andersa.

 

{youtube} GO1BnfP674I|600|450|0{/youtube}

 

Drugi października 1944r. to dzień szczególny dla Warszawy. Zniszczona, pozbawiona nadziei i mieszkańców, stolica straszyła szczerbami gruzów. Niemcy dalej planowo niszczyli zabudowę, a na drugim brzegu rzeki wciąż czaiła się Armia Czerwona. Bez względu na to jak oceniamy Powstanie, powinniśmy pamiętać o ludziach, którzy dla naszej wolności brali w nim udział. Hołd kobietom Powstania oddadzą: Ania Rusowicz, Kasia Kowalska, Marcelina, Lilu, Marika, Mona, ParęSłów, Paulina Przybysz, Paulina Groniec i Ania Brachaczek z towarzyszeniem zespołu Maleo Reggae Rockres.

 

Koncert Morowe Panny Wyklęte

Palladium, 2 października godzina 19:00

Bilety:
25 zł – STUDENCI UW – MIEJSCA STOJĄCE

35 zł – PRZEDSPRZEDAŻ – MIEJSCA STOJĄCE

45 zł – W DNIU KONCERTU – MIEJSCA STOJĄCE

65 zł – BALKON – MIEJSCA SIEDZĄCE

 

Michał Mościcki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ