Młoda moda w stolicy

W najbliższym czasie mamy prawdziwy wysyp targów mody i designu. Niedawno skończyły się pokazy Slow Fashion na Stadionie Narodowym, a już w ten weekend czekają na nas dwa kolejne wydarzenia. Gdzie warto się wybrać i co jeszcze zobaczyć?

fashionschooldaily.com

W najbliższą sobotę, 20 września w Domu Braci Jabłkowskich (ul. Bracka 25) o 12.00 zacznie się spotkanie organizowane przez strony MyBaze oraz Kreatywność i Pasja. Zaprezentują się tam projektanci wszystkich dziedzin. Będą osoby tworzące ubrania, obrazy, gadżety do domu, biżuterię, a nawet meble. Udział weźmie ponad 100 projektantów z całej Polski. Na miejscu będzie można kupić ich produkty i zapłacić za nie kartą.

Po wakacjach do Pałacu Kultury i Nauki wraca inicjatywa Fashion in Warsaw. Skupia się ona bezpośrednio na polskiej modzie. Analogicznie do poprzednich targów, będzie możliwość obejrzenia na żywo projektów niebanalnych marek i kupienia jedynych w swoim rodzaju ubrań. W sumie pojawi się ponad 50 wystawców. Jak zapowiadają organizatorzy – znajdziemy tam nowe jesienne kolekcje, ale załapiemy się też na letnie wyprzedaże. Start w niedzielę, 21 września o 12.00 w Kinotece.

Kolejną imprezą z cyklu są targi Art Market Poland 2. To już druga edycja tego wydarzenia, na której zobaczymy propozycje młodych polskich projektantów na najbliższy sezon. Oprócz ubrań i biżuterii poznamy projekty firm i osób zajmujących się designem, tworzeniem mebli, obrazów i rzeźb, a także ofertę szkół edukujących w kierunkach artystycznych. Spotykamy się również w Domu Braci Jabłkowskich. Impreza potrwa dwa dni, od 18 do 19 października. Początek godzina 11.00.

Wystawców obowiązują dodatkowo mailowe zapisy na poszczególne wydarzenia. Wstęp dla wszystkich jest darmowy.

Ada Koperwas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ