Moda na OKK! Design

Za nami już 6. edycja OKK! Design. Choć program spotkania został podzielony na dwie części – pierwszą poświęconą designowi, a drugą modzie – oba tematy wyraźnie przeplatały się ze sobą, tworząc spójną całość. 17 listopada moda na design zawładnęła przestrzenią POP UP STORE w PLAC UNII CITY SHOPPING w Warszawie. Spotkania z branżowymi ekspertami dopełniły pokazy mody polskich projektantów. Który z nich wypadł najlepiej?

Gosia Strojek/fot. materiały prasowe

Modową część OKK! Design otworzył pokaz Dagmary Michalik. Zaprezentowany fragment kolekcji stanowiły głównie monochromatyczne sety o prostych i uniwersalnych do noszenia krojach, których niezliczoną ilość możemy znaleźć obecnie na polskim rynku. Projektantka wspomniała o pozytywnym przyjęciu jej niedawnego pokazu kolekcji jesień-zima 2015-16. Michalik zdradziła również, że planuje rozszerzenie kolekcji „Home” we współpracy z wnętrzarską marką Promavera. Wraz z Dittą Zimmerman i Kaniewski Design projektantka pracuje nad projektem kreacji wykonanej technologią druku 3D. Aktualnie Dagmara Michalik przygotowuje się do pełnometrażowego, marcowego pokazu swojej marki.

Kolejny pokaz stanowił fragment kolekcji By My Design wzbogacony o okulary marki Bawsome. Ta ostatnia, to ciekawe przedsięwzięcie na polskim rynku. Twórcy marki – Matt Tymowski i Max Granat Malicki tworzą spersonalizowane okulary w technologii druku 3D. Ta debiutująca na prestiżowych targach technologicznych w Las Vegas marka, tworzy jedyne na rynku produkty umożliwiające ich personalizację poprzez tekst, stanowiący integralną część zauszników. Obecnie Bawsome pracuje nad ciekawym projektem okularów, które będą w stanie odwzorowywać teksturę innych przedmiotów (np. linie papilarne właściciela). Po tym pokazie goście OKK! Design mieli okazję zobaczyć prace Gosi Strojek opatrzone biżuterią KOD. KOD to marka stworzona przez Krystynę Odolińską, która charakteryzuje się wyjątkowym, biżuteryjnym splotem, który został z resztą przez nią opatentowany.

Gosia Strojek/fot. materiały prasowe

Projektantem, na którego występ z pewnością wszyscy czekali, był Patryk Wojciechowski. Finalista drugiej edycji programu Project Runway zaprezentował charakterystyczny dla siebie styl inspirowany światem biologii. Dopełnienie kolekcji Patryka stanowiła biżuteria Ditty Zimmermann. Jak podkreśliła twórczyni marki, biżuteria jest dla niej dodatkiem bardzo osobistym. Projektantka nie chce tworzyć biżuterii artystycznej, która będzie swoje miejsce odnajdywać wyłącznie w galerii sztuki. Jej biżuteria jest nie tylko piękna i różnorodna, podobnie jak kobiety, które ją noszą. Więcej o biżuterii Ditty Zimmermann przeczytacie tutaj.

Ostatnim pokazem tego wieczoru była prezentacja Aleksandry Kmiecik, którą można uznać za najlepszy punkt wieczoru. Oversizowe, grube swetry pięknie komponowały się z wykorzystanymi przez projektantkę lejącymi tkaninami. Kmiecik debiutowała w 2010 roku na Fashion Philosophy Fashion Week Poland. Jej filozofią jest klasyka i wygoda oraz ubrania, które można w różnych konfiguracjach nosić w każdej porze dnia i w zależności od okazji. Inspiracją do jej kolejnych kolekcji jest zawsze kolor. Najnowszy pokaz inspirowany był granatem i szarością. Podsumowaniem modowej części OKK! Design była rozmowa ze stylistką Hanną Bartoś.

Więcej informacji o 6. edycji OKK! Design znajdziecie tutaj.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

691 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
Wsparcie z Funduszu Wsparcia Kultury dla sektora kultury – alokacja 400mln zł

Fundusz Wsparcia Kultury ogłosił nabór wniosków o wsparcie dla sektora kultury 77.39.Z Wynajem i dzierżawa...