Miasto grzechu

las vegas1 - sporteuroLas Vegas co roku przeciąga miliony turystów. To miasto rozrywki, gdzie nocą życie towarzyskie kwitnie intensywniej niż w innych obszarach świata. Ale co takiego w sobie ma?

Zanim stało się światową stolica rozpusty Las Vegas był małym miasteczkiem, gdzie mieściła się zaledwie stacja kolejowa i kilka barów. Jego nazwa wywodzi się od słowa „łąki”, które niegdyś rozciągały się na obszarze samego serca pustyni Nevada. Swój rozkwit miasto zawdzięcza legalizacji hazardu w tym stanie Ameryki. Miasto zdobyło popularność dzięki gangsterowi Bugsowi Siegelowi, który jako pierwszy otworzył kasyno połączone z hotelem – „Flamingo”. Sukces tego miejsca spowodował, że inni członkowie gangów również zapragnęli budować następne lokale ukierunkowane na rozrywkę.

Konsekwencją gwałtownego rozwoju tej działalności był szybki wzrost liczby ludności – z kilkudziesięciu tysięcy wzrosła do ponad 250 tysięcy! Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że w czasie trwania weekendu liczba ta ulega podwojeniu, gdyż zjawia się tutaj wiele osób żądnych emocji związanych z hazardem. Świat wspaniałych kasyn, restauracji, pięknych hoteli to wizytówka tego „pustynnego” miasta. Na turystów czeka moc atrakcji i zabawy w postaci koncertów i występów światowych sław, pokazów artystycznych i występów cyrkowych. Ale Las Vegas to nie tylko wieczna zabawa i nocne szaleństwa. W celu zmiany wizerunku Vegas hołduje także więzom rodzinnym. Dlatego też jest to jak najbardziej odpowiednie miejsce na wypoczynek dla całych rodzin.las vegas3 - sporteuro

W samym centrum miasta warto zobaczyć Bellagio Fountains – fontanna znajdująca się przed hotelem oraz kasynem Bellagio. Została ona stworzona na sztucznie utworzonym jeziorze o powierzchni ośmiu hektarów; spektakle z udziałem fontanny odbywają się, co pół godziny, wtedy to woda „tańczy” w takt muzyki; ścieżki dźwiękowe są zmieniane, więc można obejrzeć kilka różnych pokazów. Wśród utworów muzycznych znajdują się między innymi piosenki Celine Dion; Franka Sinatry; warto wybrać się przed teren hotelu wieczorową porą, wtedy to efekt jest wzmacniany przez światło.

Turystom, którzy nie lubią blasku neonów warto polecić zobaczenie jedynego w tej okolicy jeziora – Mead, które powstało dzięki zaporze Hoovera. Udając się nico bardziej na wschód od Vegas, można zobaczyć także prawdziwe cudo natury – Wielki Kanion Kolorado, zaś będąc na zachodzie obowiązkowo trzeba udać się do Doliny Śmierci.

Anna Matysek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ