Miasto grzechu

las vegas1 - sporteuroLas Vegas co roku przeciąga miliony turystów. To miasto rozrywki, gdzie nocą życie towarzyskie kwitnie intensywniej niż w innych obszarach świata. Ale co takiego w sobie ma?

Zanim stało się światową stolica rozpusty Las Vegas był małym miasteczkiem, gdzie mieściła się zaledwie stacja kolejowa i kilka barów. Jego nazwa wywodzi się od słowa „łąki”, które niegdyś rozciągały się na obszarze samego serca pustyni Nevada. Swój rozkwit miasto zawdzięcza legalizacji hazardu w tym stanie Ameryki. Miasto zdobyło popularność dzięki gangsterowi Bugsowi Siegelowi, który jako pierwszy otworzył kasyno połączone z hotelem – „Flamingo”. Sukces tego miejsca spowodował, że inni członkowie gangów również zapragnęli budować następne lokale ukierunkowane na rozrywkę.

Konsekwencją gwałtownego rozwoju tej działalności był szybki wzrost liczby ludności – z kilkudziesięciu tysięcy wzrosła do ponad 250 tysięcy! Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że w czasie trwania weekendu liczba ta ulega podwojeniu, gdyż zjawia się tutaj wiele osób żądnych emocji związanych z hazardem. Świat wspaniałych kasyn, restauracji, pięknych hoteli to wizytówka tego „pustynnego” miasta. Na turystów czeka moc atrakcji i zabawy w postaci koncertów i występów światowych sław, pokazów artystycznych i występów cyrkowych. Ale Las Vegas to nie tylko wieczna zabawa i nocne szaleństwa. W celu zmiany wizerunku Vegas hołduje także więzom rodzinnym. Dlatego też jest to jak najbardziej odpowiednie miejsce na wypoczynek dla całych rodzin.las vegas3 - sporteuro

W samym centrum miasta warto zobaczyć Bellagio Fountains – fontanna znajdująca się przed hotelem oraz kasynem Bellagio. Została ona stworzona na sztucznie utworzonym jeziorze o powierzchni ośmiu hektarów; spektakle z udziałem fontanny odbywają się, co pół godziny, wtedy to woda „tańczy” w takt muzyki; ścieżki dźwiękowe są zmieniane, więc można obejrzeć kilka różnych pokazów. Wśród utworów muzycznych znajdują się między innymi piosenki Celine Dion; Franka Sinatry; warto wybrać się przed teren hotelu wieczorową porą, wtedy to efekt jest wzmacniany przez światło.

Turystom, którzy nie lubią blasku neonów warto polecić zobaczenie jedynego w tej okolicy jeziora – Mead, które powstało dzięki zaporze Hoovera. Udając się nico bardziej na wschód od Vegas, można zobaczyć także prawdziwe cudo natury – Wielki Kanion Kolorado, zaś będąc na zachodzie obowiązkowo trzeba udać się do Doliny Śmierci.

Anna Matysek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1206 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
Renault Twingo GT
Renault Twingo GT – przyciąga wzrok lepiej niż obcisła mini

W off-road raczej nim nie pojedziecie, ale do miasta nadaje się idealnie. Renault Twingo GT...