Metallica przekazała ponad 200 tys. złotych na Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Metallica 21 sierpnia zagrała koncert w Warszawie. Zespół jest znany ze swojej działalności charytatywnej i będąc w Polsce, zdobył się na niesamowity gest.

Zespół przyjechał do nas z trasą koncertową WorldWired Tour, która promuje album „Hardwired… To Self-Destruct”. Amerykańska grupa heavymetalowa z chęcią wraca do naszego kraju.

Niesamowity gest

Największym zaskoczeniem podczas koncertu, było przekazanie przez członków zespołu Metallica darowizny w kwocie ponad 200 tys. zł na rzecz Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Przed występem członkowie zespołu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, aby przekazać na ich ręce symboliczny czek na niebagatelną kwotę 222 740 zł. Darowiznę w imieniu Fundacji WHD odebrali widoczni na zdjęciu z zespołem (w kolejności od lewej): Wojciech Marciniak, Elżbieta Tokarska i Marta Januszaniec” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez hospicjum.

https://www.facebook.com/FundacjaWHD/posts/10156726291973507

Wszystko za sprawą powołanej przez Metallicę w 2017 r. fundacji o nazwie All Within My Hands. Ich działalność charytatywna objęła pomoc ofiarom huraganów oraz trzęsień ziemi w Puerto Rico, Houston i Meksyku. Potrzebne pieniądze fundacja zbiera poprzez aukcję na Ebayu. Fani zespołu mogą kupić tam unikalne gadżety z podpisami członków zespołu.

W przypadku polskiej zbiórki środki zostały zebrane przez samych uczestników koncertu – niewielki procent ze sprzedaży każdego biletu powędrował na konto Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

https://www.instagram.com/p/B1bOU1GA-t_/

Metallica – „Sen o Warszawie”

To nie był koniec niespodzianek. Zespół Metallica podczas swoich występów na europejskich koncertach grają covery lokalnych utworów. W Pradze grupa wykonała cover „Jožin z bažin” grupy Banjo Band. Z kolei w Budapeszcie Rob Trujillo zaśpiewał po węgiersku utwór „A Legjobb Méreg” rockowej grupy Tankcsapda. Natomiast na koncertach w Stuttgarcie grupa zagrała utwory Drafiego Deutschera i Petera Schillinga, a w Szwajcarii wykonała cover Celtic Frost.

Podczas występu w Krakowie w 2018 r. wybrzmiał legendarny „Wehikuł czasu” Dżemu.

Tym razem fani zgromadzeni na PGE Stadionie Narodowym mogli usłyszeć „Sen o Warszawie” Czesława Niemena.

Na nagraniach, które krążą w sieci słychać, jak fani zespołu chętnie pomagali śpiewać tę piosenkę.

„Tak Metallica podbija serca polskich fanów. Razem z nią śpiewało blisko 60 tys. osób zgromadzonych w arenie” – czytamy na oficjalnym fanpage’u na Facebooku PGE Narodowy.

Zobacz również:

Źródło: RadioZet / Fot. facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ