Majowy weekend w Teatrze Polonia

danutaw-sporteuroMajowy weekend zapowiada się ciekawie w Teatrze Polonia. W repertuarze spektakle „DANUTA W.”, „ZBRODNIA Z PREMEDYTACJĄ” i „METODA”.

Spektakl „DANUTA W.” powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii  autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi – jak zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

W roli Danuty Wałęsy na scenie Krystyna Janda, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak:
Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski  w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

„Danuta W.” w Teatrze Polonia – 1.05, 2.05 ,3.05 godz.19:00

{youtube}pMkO9PKKpj4|600|450|0{/youtube}

„ZBRODNIA Z PREMEDYTACJĄ” Gombrowicz i aktorski popis Wojciecha Malajkata fot-Robert-Jaworski 6555

Historia śledztwa w sprawie… nieistniejącej zbrodni pokazuje, że Gombrowicz miał niezwykły dar operowania ironią, humorem, absurdem. W wydaniu scenicznym Gombrowicz urzeka – jest i śmieszny, i straszny. Widzowie mają okazję podążać krętymi ścieżkami, które prowadzą do miejsc nieoczywistych.

Adaptacja słynnego opowiadania Gombrowicza, dokonana przez Izabellę Cywińską, rymuje się dziwnie z naszym czasem, miejscem, chwilą. Atmosfera podejrzliwości i bezpodstawnych oskarżeń, atmosfera paranoi, jakże jest nam bliska. W głównej roli Sędziego Śledczego Wojciech Malajkat, występują także Rafał Mohr czy Elżbieta Kępińska.

„Zbrodnia z premedytacją” w Teatrze Polonia – 4.05 godz. 19:30

 „METODA”, spektakl o rekrutacji do korporacji: śmiesznie i strasznie zarazem

 Spojrzenie na zdehumanizowany świat nowoczesnej korporacji. Cztery osoby zamknięte w jednym pomieszczeniu podlegają serii testów, służących wyselekcjonowaniu – metodą “doboru naturalnego” – najlepszych pracowników. Historia o agresji, o konformizmie, o pędzie do sukcesu za każdą cenę… A przede wszystkim o manipulacjach, jakim ulegamy w zglobalizowanym świecie i co gorsze: zgadzamy się na nie – dla pieniędzy. Przy całej powadze tematu, spektakl niepozbawiony wielu bardzo zabawnych scen. Aktorski popis Marii Seweryn, Rafała Mohra, Wojciecha Chorążego oraz Karola Wróblewskiego.

„Metoda” w Teatrze Polonia – 5.05, godz. 19:30


źródło: Teatr Polonia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

606 More posts in Film i Teatr category
Recommended for you
vega polityka
Polityka Vegi z hitowym weekendem otwarcia

Film "Polityka" Patryka Vegi nie został ciepło przyjęty przez krytyków. Dzieło odnosi za to kasowy...