Majówka 2013 – gdzie się wybrać?

bora-bora-polinezja-francuskaDługi weekend majowy tuż przed nami. Chcesz odpocząć lub pozwiedzać? Podpowiadamy ciekawe miejsca, warte odwiedzenia!

Każda forma odpoczynku jest dobra. W tym roku majówka wypada w korzystnych dniach, bo wystarczy wziąć tylko 3 dni dodatkowego urlopu, aby cieszyć się dziewięciodniowymi wakacjami! Dla mających nieco mniej czasu wolnego, również znajdą się świetne propozycje na weekend.

Za granicą

Osoby mające więcej czasu (i pieniędzy) mogą wybrać się do Egiptu lub Turcji. To gwarancja słonecznej pogody i egzotycznej kultury. Dla aktywnych do zwiedzania oczywiście liczne zabytki lub zwykły relaks nad basenem ekskluzywnego hotelu. Popularne są także hiszpańskie wyspy, np. Majorka czy Ibiza. Warto skorzystać ze zorganizowanego wyjazdu. Biura turystyczne zapowiadają, że ceny są niższe od tych w zeszłym roku.

Jeśli mamy mniej czasu i nie chcemy wydawać dużo pieniędzy możemy wybrać się do europejskich stolic. Rozchwytywana jest urokliwa Praga i jej okolice. Na zwiedzanie i wypoczynek wystarczą nam już 3 dni. Podczas wycieczki do Pragi koniecznie trzeba zwiedzić Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy, Wyszehrad, Hradczany i w pobliżu zamek Křivoklát.

Kolejnym ciekawym miastem jest Wilno. Stolicę Litwy powinien odwiedzić każdy Polak. Obowiązkowym punktem na mapie miasta jest Ostra Brama, pałac w Werkach, Wzgórze Trzech Krzyży i Kościół św. Anny. ID-100109338

Popularne są także Węgry i Chorwacja. Budapeszt jest pięknym miastem, które jest znane z łaźni i basenów leczniczych. Dodatkowo trzeba zobaczyć Zamek Królewski, Górę Gellerta oraz Plac Bohaterów. Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych krajów na urlop. Kraj obfituje w malownicze krajobrazy i słoneczne plaże. Jest również skupiskiem wielu jezior i wodospadów. Równie ciekawie zapowiada się Słowenia, Albania i Rumunia.

Wyjazd za granicę nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Gdy wybieramy się na przykład w odwiedziny do jednego z sąsiadów naszego kraju, w podróż możemy wybrać się własnym autem lub pociągiem. Zamiast nocować w drogich hotelach lepiej korzystać z gospodarstw agroturystycznych i hosteli.

ID-10056857W kraju

Jeśli chcemy wolny czas spędzić w kraju, mamy wiele możliwości! Polska oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. W górach możemy zwiedzać Zakopane, Giewont czy Gubałówkę. Można wybrać się także nad malowniczą Solinę i jej zielone wzgórza. Na fanów morskich klimatów czeka Trójmiasto. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić, warto wybrać się do małych nadmorskich miejscowości. Zapewniają spokój, ciszę i niższe ceny! Równie dobrze możemy wybrać się nad Mazury i skorzystać z licznych atrakcji wypoczynkowo-sportowych.

Natomiast jeśli jesteśmy zmuszeni zostać w mieście, bez problemu możemy urządzić przyjemną majówkę na miejscu. Wystarczy słoneczna pogoda, ławka w parku lub grill. Miasta w długi weekend oferują także wiele atrakcji, typu konkursy, imprezy oraz koncerty.


Anna Tłustochowicz, fot.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ