Majówka 2017: Najlepsze kierunki na wyjazd

Majówka zbliża się wielkimi krokami! Jeśli dobrze zaplanować dni wolne niektórzy z nas mogą mieć nawet 9 dni wolnego, a wezmą tylko dwa dni urlopu. Może warto zaplanować jakieś mini wakacje? Gdzie się udać na majówkę? Podpowiadamy!

Gdzie pojechać na majówkę 2017?

Czeska Praga

Praga jest jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. W dodatku nie jest tak daleko położona od naszego kraju i spokojnie możemy tam się wybrać z rodziną samochodem. Niestety loty i przejazdy pociągiem są dosyć drogie i porównywanie wyjdzie dojechać własnym autem! W dodatku będzie dużo wygodniej i można zabrać więcej rzeczy. Praga to idealne miejsce, żeby się zrelaksować. Piękna starówka, piękne widoki, a w maju będzie już można wybrać się na rejs statkiem. Co zobaczyć w Pradze? Przede wszystkim Hradczany i Wyszehrad. To najpopularniejsze dzielnice tego miasta. Poza tym polecamy ścianę Johna Lennona i most kłódek, na którym wszyscy zakochani muszą zawiesić swoją.

Wilno

Wilno również leży stosunkowo blisko. Od Warszawy dzieli go tylko niecałe 460 km! To prawie tyle co nad polskie morze. Wilno słynie z przepięknej starówki z ciasnymi uliczkami i przepięknymi kamienicami. Dookoła znajduje się pełno klimatycznych restauracji i kawiarni. Warto skosztować tamtejszej kuchni. Bardzo popularne są cepeliny (ziemniaczane pyzy nadziewane mięsem lub białym serem), kibiny (duże pierogi pieczone w piekarniku, podawane z bulionem), sakotis (ciasto przypominające drzewo z gałęziami), a także kugelis (danie przygotowywane z ziemniaków i kawałków kurczaka, zapiekane w piekarniku). Nie należy również zapominać o chłodniku litewskim.

Co jest jeszcze zaletą wyjazdu do Wilna? Jest tanio. Pomimo, że od jakiegoś czasu obowiązującą walutą jest euro to ceny i tak są duże niższe niż w innych europejskich stolicach.

Mazury

Jeśli Polska to zdecydowanie Mazury. Klimatycznie, cicho. Jest las i woda. Nic tylko się zrelaksować, a i rozrywek nie brakuje. Można chodzić na długie spacery po lesie, wybrać się na przejażdżkę rowerową, czy po prostu kontemplować nad jeziorem. Piękne widoki to raj dla fotografów. Dzieci również będą się tam świetnie czuły. Warto jednak już rozglądać się za noclegami, ponieważ jest to jeden z najbardziej obleganych regionów w czasie majówki.

 Kraków

Kraków jest idealnie skomunikowanym miastem właściwie ze wszystkimi częściami Polski. Z Warszawy można dojechać w dwie godziny pociągiem lub autem szybką trasą. To miasto idealne na zwiedzanie, spacery. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że z pewnością będzie tam sporo turystów. Dużo osób wybiera Kraków jako punkt wypadowy. Co więcej to też popularne miasto wśród turystów zza granicy.

 Berlin

Berlin również ma dobre połączenie z Polską. To świetne miasto na imprezy, zakupy i zwiedzanie. Jest tam wszystko, czego potrzeba turystom. Niestety ceny też nie są najniższe. Berlin to raj dla zakupoholiczek. Słynny dom KaDeWe w tym czasie z pewnością będzie robił wyprzedaże. Poza tym jest tam także populara sieciówka Primark, gdzie można kupić ubrania nawet za 1 euro. Będąc w Berlinie koniecznie trzeba spróbować curry wurst.

A Wy gdzie wybieracie się na majówkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ