Luksus to stan umysłu. Każdego na niego stać

Jeżeli wydaje się wam, że w luksusie mogą pławić się jedynie osoby, które zarabiają grube miliony, to jesteście w błędzie. Luksusu może zaznać każdy z nas, ponieważ to nic innego jak stan umysłu!

Mnóstwo ludzi na świecie identyfikuje luksus z posiadaniem i możliwością kupienia drogich samochodów, jachtów czy najdroższych butów na świecie. Ale czy luksus to nie jedynie uczucie? Uczucie, które pojawia się w nas kiedy czujemy się dobrze? Kiedy robimy coś co lubimy, co sprawia nam przyjemność?

Dla ciebie luksusem może być spanie w świeżo wypranej pościeli, dla twojej koleżanki z pracy gorąca kawa ze Starbucksa, a dla mnie możliwość przeczytania kolejnej książki mojego ulubionego autora. Jak sami widzicie, luksus nie musi być drogi!

Poniżej znajdziecie nasze propozycje luksusów, na które każdy z nas może sobie pozwolić. Pamiętajcie jednak, że to co dla jednego jest luksusem, dla drugiego nie musi. Nie przywiązujcie się zbytnio do naszej listy. Stwórzcie własną i próbujcie codziennie poczuć się tak jakby luksusowo.

Bukiet świeżych kwiatów na stole

Nic tak nie poprawia nastroju jak świeże kwiaty w wazonie. W pokoju od razu robi się weselej i żywiej, tym bardziej kiedy zza okna wpadają do mieszkania ciepłe promienie słoneczne. Świeże tulipany to wydatek kilkunastu złotych, a potrafią poprawić nam humor na kilka dni.

Ugotowanie pysznego posiłku

Jak wielu z nas codziennie widzi na Instagramie zdjęcia zdrowych i pięknie wyglądających potraw, które chętnie byście zjedli? Pewnie wszyscy! A to przecież nic trudnego. Przygotowanie dobrze wyglądającego posiłku i do tego zdrowego nie jest wcale takie czasochłonne jak się nam wydaje. Poza tym nic nie daje nam takiej satysfakcji jak samodzielnie przygotowane dania. Dlatego do roboty. Pół godziny i przepyszny obiad gotowy. Potem możemy wstawić zdjęcie na Instagrama i lansować się wśród znajomych. Czy to nie luksus kiedy możemy w swojej kuchni ugotować coś pysznego?

Pójście do dobrej restauracji

Jeżeli gotowanie nie jestem naszą mocną stroną, a nadal mamy ochotę zjeść coś wyjątkowego, to najwyższy czas wybrać się do dobrej restauracji. W pięknym lokalu od razu poczujemy odrobinę luksusu. Jest to wydatek kilkudziesięciu złotych, ale przecież od czasu do czasu każdy z nas powinien sobie pozwolić na takie dobroci.

Wyłączenie telefonu

W obecnych czasach to chyba największy luksus na jaki nieczęsto sobie pozwalamy. Ciągle przecież musimy być w kontakcie z rodziną, przyjaciółki, szefem z pracy. Mało kto ma z nas odwagę żeby wyłączyć telefon na cały dzień, bo przecież coś może się wydarzyć, może ktoś będzie potrzebował naszej pomocy czy wsparcia. Wyłączenie telefonu nic nas nie kosztuje, a zapewnia nam komfort psychiczny na cały dzień.

Wizyta u kosmetyczki

Ciągle jesteśmy w biegu, na nic nie mamy czasu. A przecież czasem warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o swojej cerze, która narażona jest na wiele bodźców. Najlepszym odpoczynkiem dla niej będzie wizyta u kosmetyczki, która zadba o twoją skórę twarzy. Zrobisz coś dobrego dla siebie, ponieważ zrelaksujesz się, wyłączysz się na jakąś godzinę, będziesz mogła myśleć o niczym (to chyba luksus w tych czasach), a dodatkowo zadbasz o skórę.

Wieczór filmowy z przyjaciółmi

Nic tak nie poprawia nam humoru jak miło spędzony czas z przyjaciółmi, tym bardziej wtedy kiedy oglądamy nasze ulubione filmy z miską popcornu na kolanach, za który nie zapłaciliście milionów. Nie każdy może pozwolić sobie na luksus spędzania czasu z przyjaciółmi, z kilku względów: może tych przyjaciół nie mieć albo po prostu cierpi na brak czasu. Dlatego celebrujmy każdą z takich chwil jak najdłużej się da.

Oprócz wyżej wymienionych form możecie również; wziąć relaksacyjną kąpiel, wypić kieliszek szampana, kupić sobie nową sukienkę czy zjeść wasze ulubione ciasto. Możliwości jest wiele, tylko od was zależy co wybierzecie dla siebie. Warto każdego dnia zapewnić sobie trochę luksusu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ