Anna Lewandowska szczerze o ciąży: Najbliżsi zachowują się jakbyśmy były zagrożonym gatunkiem pod ścisłą ochroną

Anna Lewandowska szczerze o ciąży: Najbliżsi zachowują się jakbyśmy były zagrożonym gatunkiem pod ścisłą ochroną

Anna Lewandowska jest już w ósmym miesiącu ciąży. Jednak trenerka nadal jest aktywna zawodowo. Nie zapomina o swoich fanach. Właśnie napisała długi tekst na blogu, w którym opisuje swoje spostrzeżenia dotyczące stanu błogosławionego. Co zaleca młodym mamom?

Anna Lewandowska szczerze o ciąży: Najbliżsi zachowują się jakbyśmy były zagrożonym gatunkiem pod ścisłą ochroną

Pociecha Anny i Roberta Lewandowskich już w kwietniu przyjdzie na świat. Jak trenerka opisuje czas oczekiwania na maleństwo?

„Ciąża…:) ..nadszedł ten piękny czas, kiedy niezależnie od lepszych czy gorszych humorów, śmiechu do rozpuku czy też wzruszeniu na reklamach proszku do prania, my a dodatkowo nasza rodzina możemy jednogłośnie stwierdzić – tak jestem/jesteś w „błogosławionym stanie”, więc nawet nienaturalne zachowania stają się normalnymi:)

Nasi najbliżsi zachowują się jakbyśmy były zagrożonym gatunkiem pod ścisłą ochroną i co bardzo miłe nieznajomi ustępują nam miejsca w autobusie, kolejce do lekarza czy w sklepie” – czytamy na blogu Ani Lewandowskiej.

Co byście jeszcze dodały do opisu? Może ochotę na kiszone ogórki z dżemem?

Wrzuć na luz

Sportsmenka pisze, że właśnie w ciąży szczególnie należy sobie pozwolić na odpoczynek. Z czystym sumieniem trzeba się zatroszczyć o swój komfort i oraz nienarodzonego maleństwa – relaks jest bardzo ważnym elementem, o którym nie można zapominać.

„Chyba właśnie teraz jest ten czas kiedy Ty Droga Przyszła Mamo z czystym sumieniem możesz „odpuścić” i zacząć od siebie mniej wymagać. Zawsze jesteś na najwyższych obrotach, troszczysz się o całą rodzinę, pilnowanie domowego ogniska, zrobieniu prania, prasowania, wyprowadzenie psa czy kupienie kartki urodzinowej dla babci. W codziennym pędzie zapominasz o dwóch osobach, którym Twój komfort i spokój są teraz najbardziej potrzebne, Te dwie osóbki to Ty i Twoje nienarodzone jeszcze dziecko. Niezależnie od etapu ciąży, świetnych wyników badań lekarskich (czego z całego serca Ci życzę), góry naczyń do zmywania i innych ważnych sprawa, których nikt za Ciebie nie zrobi, czas by o tym trochę zapomnieć i … ZADBAĆ O SWÓJ RELAKS ?” – pisze Ania Lewandowska.

Aktywny wypoczynek

Jednak relaks nie oznacza leżenia w łóżku 24 godziny na dobę. 😉 Sportsmenka przypomina o aktywnym wypoczynku, który ma zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne ciężarnej oraz jej dziecka.

„Polecam treningi skierowane dla przyszłych mam, które nie tylko pozwolą zadbać o zdrowie Twoje i malucha, ale także przygotują ciało do porodu i ułatwią rekonwalescencję po porodzie. Ćwiczenia te nie są intensywne i obciążające i jeśli tylko lekarz, który prowadzi ciążę uzna, że Ty też możesz odpoczywać aktywnie, to nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć!

(…) Okazało się, że przyszłe mamy, które nie prowadziły aktywności w czasie ciąży zdecydowanie częściej rodziły przed czasem” – tłumaczy trenerka.

https://www.instagram.com/p/BRprNA8FboW/?taken-by=annalewandowskahpba

Jak dobrze wykorzystać czas?

Aktywny wypoczynek to nie tylko ćwiczenia. Wolny czas nie powinien przeciekać przez palce, dlatego Ania Lewandowska proponuje inne przyjemności – spacer z kumpelą, relaksujący masaż albo sen, który doskonale regeneruje cały organizm.

„Masz teraz dużo czasu, więc umiejętnie go wykorzystaj. Jeśli od miesięcy planujesz odwiedzić starą znajomą, to zaproś ją na długi spacer ? Zadbaj o siebie jak nigdy dotąd! Pewnie jak każda z nas wielokrotnie mijałaś salon odnowy biologicznej na sąsiedniej ulicy i obiecywałaś sobie, że kiedyś w wolnej chwili zafundujesz sobie masaż albo manicure, to właśnie teraz jest ten czas!

(…) Sen jest bardzo ważny, gdyż pozwala na odbudowanie straconej w ciągu dnia energii oraz regenerację komórek. W nocy dodatkowo redukuje się hormon stresu” – pisze Ania Lewandowska.

Więcej porad znajdziecie na jej blogu. Jaki jest wasz sposób na odpoczynek?

————————————————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.instagram.com/annalewandowskahpba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ