Dieta bananowa

Dieta bananowa – jesz, chudniesz i świetnie się czujesz!

Mimo tego, że większość uważa banany za tuczące, mają one wiele właściwości zdrowotnych. Przechodząc na dietę bananową można zrzucić nawet 4 kilogramy w ciągu 4 dni. Zasady są bardzo proste! Zobaczcie jak szybko można pozbyć się niechcianych kilogramów.

Pomysł na dietę bananową ma swoje początki w Japonii. Twórcą jest Sumiko Watanabe, która stworzyła ją dla swojego męża. Udało mu się za pomocą tej diety zrzucić prawie 17 kg. Japończycy uważają, że banany mimo dużej ilości zawartych kalorii, są doskonałym elementem diety ze względu na proces ich trawienia. Mają dużo węglowodanów, które dostarczają organizmowi potrzebnej energii, ale nie są tuczące. 

Banany posiadają dużo białka roślinnego, witaminę C oraz witaminy z grupy B, które przyspieszają przemianę materii. Jedzenie tych owoców pozytywnie wpływa także na stan naszej skóry, poprawę koncentracji i zwiększa poziom energii. Dodatkowo likwidują uczucie głodu. 

Zasady diety są bardzo proste. Przez 4 dni należy jeść banany na śniadanie, drugie śniadanie oraz podwieczorek. Pozostałe dania, czyli obiad i kolacja, powinny być lekkostrawne, takie jak na przykład kasze czy warzywa. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, mianowicie – woda. Należy pamiętać o piciu przynajmniej 1,5 litrów płynów w ciągu dnia i niejedzeniu po 20. Na te kilka dni powinno się również odstawić nabiał i słodycze.

Co sądzicie o takiej diecie? 

 

fot. Instagram @kim_marees

ZOSTAW ODPOWIEDŹ