Ładny brzuch nie tylko latem

Niestety, w okolicach naszego brzucha najchętniej odkłada się tłuszcz. Mieszczą się tam również partie mięśni, nad którymi wyjątkowo trudno pracować. Nic nie jest jednak niemożliwe! Przedstawiamy  kompleksowy zestaw ćwiczeń na wszystkie partie mięśni brzucha.

Źródło: youqueen.com

Pozycją wyjściową do ćwiczeń jest leżenie na plecach. Zestaw polega na interwałowych ćwiczeniach, zatem najlepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z przerw pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami. Dokładne, wolne wykonywanie wszystkich ruchów zapewni  nam leprze efekty.

I. Pierwszym ćwiczeniem są brzuszki ze zgiętymi, uniesionymi w górę nogami. Łydki powinny znajdować się równolegle do podłogi, a nogi tworzyć kąt 90%. Ręce zakładamy za głowę i unosimy klatkę piersiową. W trakcie wykonywania ćwiczenia staramy się nie ciągnąć głowy rękoma i samemu inicjować skurcze mięśni brzucha. Wykonujemy 30 powtórzeń. 

II. Następnie jedną nogę stawiamy na podłodze, a drugą zakładamy za postawioną nogę tak, aby kostkę opierać o kolano. W tej pozycji wykonujemy 30 uniesień klatki piersiowej na każdą nogę.

III. Kolejnym ćwiczeniem jest unoszenie wyprostowanych nóg. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia plecy i głowa pozostają na ziemi. Nogi unosimy 20 razy. W trakcie ćwiczenia stopy powinny być ułożone prostopadle do nóg.

IV. Czwartym ćwiczeniem jest tzw. rowerek. Zgięte nogi stawiamy na ziemi i wraz z uniesieniem klatki piersiowej przyciągamy jedną z nóg. Nogi unosimy naprzemiennie. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy.

V. Kolejnym ćwiczeniem są poziome nożyce. Przy jego wykonywaniu krzyżujemy wyprostowane, lekko uniesione nad podłogą nogi. Taki ruch powtarzamy 30 razy.

VI. Następnie kładziemy się na plecach z opartymi o podłogę, zgiętymi nogami. Unosimy  delikatnie klatkę piersiową i wyprostowanymi rękoma sięgamy naprzemiennie do kostek. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy.

VII. Kolejnym ćwiczeniem jest tzw. deska, czyli plank. Ciało w wyprostowanej pozycji utrzymujemy na stopach i zgiętych w łokciach rękach. W trakcie tego ćwiczenia należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie wypinać nadmiernie pośladków oraz utrzymać napięty brzuch. Ćwiczenie wykonujemy przez 60 sekund.

VIII. Do wykonania ostatniego ćwiczenia kładziemy się na brzuchu. W tej pozycji 20-krotnie unosimy jednocześnie wyprostowane nogi i ręce.

Najważniejszą zasadą w pracy nad wyglądem naszego brzucha jest systematyka. Regularnie wykonywane ćwiczenia możemy w miarę czasu rozbudowywać lub zwiększać liczbę powtórzeń w poszczególnych seriach. Pamiętajmy jednak, że widocznie wyrzeźbione mięśnie brzucha to zasługa nie tylko ćwiczeń, ale przede wszystkim niskiej procentowej obecności tłuszczu w naszym ciele.

Hanna Gajewska


ZOSTAW ODPOWIEDŹ