Książę Filip jest w szpitalu

Książę Filip jest w szpitalu! Co się stało?

Książę Filip, mąż królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II,  przebywa w szpitalu i czeka go poważna operacja biodra! Przeczytajcie komunikat wydany przez Pałac Buckingham.

Książę Filip jest w szpitalu! Co się stało?

Książę Filip obecnie przebywa w szpitalu. Na dzisiaj zaplanowano operację biodra.

„Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty dzisiejszego popołudnia do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie na planowaną operację biodra, która odbędzie się jutro” – czytamy w komunikacie wydanym przez Pałac Buckingham.

Życzymy dużo zdrowia! Mamy nadzieję, że operacja będzie udana, a książę Filip szybko wróci do formy.

Zasłużona emerytura

W maju 2017 roku pojawiły się niepokojące wieści dotyczące stanu zdrowia księcia Filipa. Zwołano nocne spotkanie w Buckingham Palace. Media spekulowały, że może chodzić o pogorszenie stanu zdrowia albo śmierć 91-letniej królowej Elżbiety II lub jej małżonka, 95-letniego księcia Filipa.

Szybko okazało się, że mąż królowej Elżbiety II zdecydował, że jesienią 2017 roku wycofa się z życia publicznego.  Uznał, że nie będzie reprezentował już rodziny królewskiej oraz przestanie przyjmować zaproszenia na ważne wydarzenia publiczne. Do sierpnia 2017 roku nadal pełnił swoje obowiązki. Mąż Elżbiety II zapowiedział, że od czasu do czasu będzie brał udział w uroczystościach, które go szczególnie interesują. Brytyjska królowa zaakceptowała decyzję księcia Filipa. Pałac Buckingham przypomniał też, że książę Edynburga jest patronem lub członkiem ponad 780 organizacji, z którymi nadal jest powiązany, ale już się nie angażuje w ich działalność.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ The Royal Family

ZOSTAW ODPOWIEDŹ