Kasia Cichopek chce zobaczyć lepszą przyszłość

Kasia Cichopek chce zobaczyć lepszą przyszłość. Aktorka bierze udział w ważnej akcji!

Kasia Cichopek jest ambasadorką programu „Zobacz lepszą przyszłość”. Aktorka przypomina, jak ważny są badania wzroku zwłaszcza wśród najmłodszych.

Kasia Cichopek chce zobaczyć lepszą przyszłość. Aktorka bierze udział w ważnej akcji!

Kasia Cichopek jest ambasadorką akcji „Zobacz lepszą przysżłość”, której celem jest badanie wzroku dzieci z domów dziecka oraz ewentualne danie im ładnych okularów. Gwiazda „M jak miłość” przypomina, że oczy to bardzo ważny zmysł, a złe widzenie negatywnie wpływa na postrzeganie świata. 

„Już po raz drugi wspieram akcje „Zobacz lepszą przyszłość”, która ma na celu badanie wzroku dzieci z domów dziecka w całej Polsce i zaopatrzenie dzieci w piękne okulary. Oczy to najważniejszy zmysł. Złe widzenie wpływa na nasze postrzeganie świata, samoocenę, wyniki w nauce, sporcie i na całe nasze późniejsze życie. Dlatego tak ważne jest badanie wzroku u dzieci. Grupa @essilorpolska i Fundacja Przyjaciółka podjęły się tego cudownego wyzwania ?” – napisała Kasia Cichopek na Facebooku.

https://www.facebook.com/167786453243545/photos/pcb.1740911679264340/1740911592597682/?type=3&theater

Aktorka przypomina, że problemy ze wzrokiem niestety mogą sprawić, że dziecko jest odrzucone przez rówieśników oraz przez dorosłych. Często mówi się, że ktoś ma dysleksję czy dysgrafię, a tymczasem winne są problemy ze wzrokiem. Dobrze dobrane okulary pozwalają inaczej spojrzeć na świat, a także zachęcają do działania.  

„Mało kto myśli o takich potrzebach jak wzrok – gdy dziecko źle czyta, pisze, uczy się, to myślimy, że może jest mało inteligentne. Problemy w szkole sprawiają, że dziecko jest odrzucone przez społeczeństwo, przez dorosłych również. Nazywa się je dyslektykiem albo dysgrafikiem, a prawda jest taka, że nikt nigdy nie myśli o tym, że należałoby zbadać wzrok. W prawie 95% wychodzi, że to nie są żadne ułomności, a zwyczajne zaburzenie widzenia. Tak prostym narzędziem jak okulary można naprawić świat dzieci. Można pokazać im, jak ten świat wygląda, wspomóc, wspierać ich talenty i zachęcać do pracy, do działania” – mówiła Katarzyna Cichopek. 

Czas na wizytę u okulisty?

https://www.facebook.com/167786453243545/photos/pcb.1740911679264340/1740911602597681/?type=3&theater

————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Katarzyna Cichopek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ