kraśko

Kraśko krytykuje myśliwych. Prawdziwych mężczyzn zaprasza na maraton

Nowelizacja ustawy o prawie łowieckim, dająca myśliwym jeszcze więcej uprawnień, wywołała falę oburzenia. Kolejne przypadki zastrzelenia psów, a nawet ludzi, okazały się bez znaczenia. Tereny polowań staną się jeszcze większe, a myśliwi dostaną dostęp do nowego rodzaju broni. W środowej audycji dla TOK FM na temat polowań postanowił wypowiedzieć się także Piotr Kraśko, który zamiast zabijania zwierząt, proponuje wzięcie udziału w maratonie.

O tym jak w wyglądają w Polsce polowania mogliśmy dowiedzieć się z filmu „Pokot”. Jak słusznie zauważa główna bohaterka filmu, Janina Duszejko: Prawo chroni morderców. Zbrodnia stała się legalna i przez to nikt jej nie zauważa. Nikt nie widzi w tym nic złego.

Kraśko krytykuje polowania

W środowej audycji dla TOK FM na temat polowań postanowił wypowiedzieć się także Piotr Kraśko, który zamiast zabijania zwierząt, proponuje wzięcie udziału w maratonie.

– Całkowicie nie rozumiem, jak można traktować myślistwo jako pasję, przyjemność, nie wiem, co to jest, chęć sprawdzenia się? Siedzenie z wielkim brzuchem na ambonie i pukanie ze swojej flinty do sarny ma dowodzić męskości?. Jak ktoś chce dowieść swojej męskości to zapraszam na maraton, zapraszam na triathlon. Naprawdę, przepłynięcie dwóch albo czterech kilometrów w morzu, potem 90 albo 180 na rowerze i półmaraton albo maraton, to jest uważam pokonywanie swoich słabości, to jest sprawdzenie się. Skoczmy ze spadochronem. Zapraszam tych wszystkich myśliwych, którzy oczekują emocji, bardzo namawiam. To jest coś, co może dowieść męskości, a nie pukanie do zająca – mówił a audycji Kraśko.

Kto poprze ustawę

Jak na razie nie wiadomo, czy ustawa zostanie poparta w sejmie. Doniesienia, jakoby forsowany przez grupę posłów PiS pomysł został poparty przez partię, zostały zdementowane przez Jarosława Kaczyńskiego.

– Przeświadczenie wielu, że projekt ustawy łowieckiej, który rzeczywiście mógł budzić bardzo wiele oporów, sprzeciwów, zostanie przez nasz klub parlamentarny poparty, jest nieprawdziwe. Tutaj będą daleko idące zmiany. Chcemy przede wszystkim tę ustawę tak skonstruować, by ona sprzyjała przyrodzie, sprzyjała zwierzętom – powiedział Jarosław Kaczyński.

Miejmy nadzieję, że tym razem nie skończy się tak, jak z ustawą dotyczącą wycinki drzew.  

Fot. p_krasko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ