Kontrowersyjna kolekcja Moschino. Projektant posunął się za daleko?

Zaprezentowana na Tygodniu mody w Mediolanie, najnowsza kolekcja Moschino nosiła tytuł „Just Say No” i nawiązywała do uzależnienia od narkotyków. Torebki i obudowy na telefon wyglądały jak kupione na receptę leki. 

moschino kolekcjaByli narkomani i terapeuci uznali to jednak za kiepski żart  i uznali, że dom mody drwi z poważnego problemu. Doktor Ryan Anderson z Minneapolis, który uznał kolekcję za potencjalnie niebezpieczną i nakłaniającą do sięgnięcia po narkotyki, nawołuje do bojkotu kolekcji. Na stronie internetowej Change.org powstała już nawet petycja z prośbą o usunięcie produktów Moschino ze sklepów. Taką decyzję podjął już pierwszy butik – Nordstrom. Znany sklep chciał w ten sposób uszanować poglądy swoich klientów.

– Doceniamy wszystkie konstruktywne informacje od naszych klientów i ostatecznie zdecydowaliśmy się na wycofanie kolekcji ze sklepów i sprzedaży online – napisali przedstawiciele Nordstrom.

Obawiamy się jednak, że bojkot kontrowersyjnej marki może odnieść odmienny skutek, a torebki przypominające blistry tabletek staną się jeszcze popularniejsze.  

_________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ