Kilka pozytywnych cech, charakteryzujących świadome i mądre kobiety

Nie chodzi o podział na mądre kobiety i… głupie kobiety. Chodzi o cechy, które kobiety przyjmują, dzięki czemu żyje się im lepiej. Chodzi o przezwyciężenie pewnych uprzedzeń. Warto przyjrzeć się tej mądrości.

Julia Roberts najpiękniejszą kobietą świata

Istnieje sporo cech, charakteryzujących mądre kobiety. Przyjrzyjmy się kilku z nich:

1. Mądre kobiety są solidarne:

Zazdrość to cecha, która, jak się utarło, dotyczy głównie kobiet. Jednak mądre kobiety, które zdają sobie z tego sprawę, chcą to zmienić. Wiedzą, że krytyka innych kobiet to efektem poczucia niższości, braku wiary w siebie i, właśnie zazdrości. Mądre kobiety mają świadomość tego, że kwestionowanie urody, wiedzy czy zachowania, albo ośmieszanie innych kobiet, nie sprawi, że one same staną się lepsze. Wręcz przeciwnie. Mogą zostać odebrane, jako nie spełnione, zazdrosne i nieszczęśliwe zazdrośnice. Dlatego właśnie powinniśmy cieszą się, i  triumfować sukcesy swoich przyjaciółek, i unikać nieuzasadnionej krytyki innych kobiet – szczególnie w towarzystwie osób trzecich. Mądre kobiety są zdolne do jednoczenia się z innymi kobietami. Do komplementów dla nich, i bycia przyjacielskim. 

2. Mądre kobiety są niezależne uczuciowo, oraz działają z własnego przekonania:

Niezależność to nie tylko posiadanie własnych pieniędzy, na swoje wydatki. To nie bycie samowystarczalnym, i brak potrzeby w życiu kogokolwiek. Niezależność to nie życie w samotności, czy zakończenie związku, bo partner był niewystarczający. Niezależność to coś zupełnie innego. To przede wszystkim posiadanie oraz utrzymanie swoich przekonań, i konsekwencja w działaniu. Chodzi o to, by to co mówią inni, nie wpływało na nasze myśli i działania. Mądre kobiety dążą do spełnienia swoich marzeń i pragnień. Rozumieją, też, że mają do tego prawo. Prawo do marzeń i ich spełnienia. Niezależnie od tego, co sądzą o tym inni.

3. Mądra kobieta ma poczucie humoru, oraz dystans do siebie:

Istotna cecha mądrości, to poczucie humoru. Każda z nas, kobiet, która przeżyła dużą ilość doświadczeń, ma świadomość tego, że śmiech, to idealna odpowiedź na ironię losu. W sytuacji, w której nie ma idealnego rozwiązania, nie można zapominać o śmiechu. To on pomoże nam w przyjęciu tego, co nieuniknione. To właśnie nasze poczucie humoru pomaga przetrwać co najgorsze, ponadto jest aktem wolności. Zróbmy więc z niego użytek. Śmiejąc się, nie musimy na siłę szukać kogoś, kto nas rozbawi. Same jesteśmy wystarczająco zabawne i dobre dla siebie.

4. Mądra kobieta wie, że nie jest księżniczką z bajki, z dzieciństwa. Stawia na zdrowy realizm:

Utarło się, że kobiety to wieczne romantyczki – wszystko to za sprawą bajek, które w dzieciństwie zostały nam przyswajane. W związku z czym, zdarza się, że nawet najbardziej wykształcone i błyskotliwe panie, kurczowo się trzymają nostalgii do istnienia doskonałej, romantycznej miłości oraz szczęśliwych zakończeń. Mądre kobiety natomiast, wiedzą doskonale, że przychodzi moment, w którym warto pożegnać romantyczne, nierealne wyobrażenia. Które ostatecznie jedynie mogą doprowadzić do frustracji. Mądre i świadome kobiety wiedzą, że posiadanie partnera to nie sens sam w sobie, a jeden z aspektów, jakie oferuje nam życie. Z którego możemy skorzystać, ale nie musimy. Mądra kobieta ma świadomość tego, że związek to nie magiczne objawienie, zmieniające ich życie na lepsze, i na zawsze. Świadome kobiety darzą miłością swoich partnerów, bez potrzeby ich zmiany na księcia z bajki, z dzieciństwa. Wiedzą też, że za swoje szczęście odpowiadają one same, nie ich partner. Co daje im siłę i upragnione szczęście. Zarówno w samotności, jak i związku.

5. Mądre kobiety dbają o siebie, są dla siebie przychylne i dobre:

Świadome kobiety wiedzą, że dbaniem o siebie a próżność, to różnica. Dbanie o siebie to nic innego, jak ochroną siebie, swojego dobrego samopoczucia, oraz zdrowia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Mądre kobiety czują się dobrze, w swoim ciele. Co oznacza, że nikt inny nie jest odpowiedzialny za nas samych, w związku z czym, nikt nie może nam mówić, jak żyć, wyglądać, i co myśleć – decydujemy o tym tylko my same. Próżność natomiast to zaspokajaniu oczu ludzi wokół nas. To cecha charakteryzujące kobiety, które chcą zdobyć aprobatę, i uznanie, u  innych ludzi. Takie kobiety potrzebują innych osób, by czuć się dobrze i pięknie. Są one zdolne do wszystkiego, a pojęcie piękna takich kobiet, dyktowane jest Instagramem, reklamami, magazynami, telewizją, i wystawami sklepowymi.

Takich cech jest znacznie więcej, to jednak najważniejsze z nich. Czy wyłapaliście czynnik, łączący te cechy? Jest nim, po prostu, miłość do siebie.

Łatwo wymienić te cechy, gorzej się do nich dostosować. Na szczęście nie chodzi o dostosowanie się, a świadome zbudowanie, autentycznej mądrości oraz poczucia własnej wartości. A żeby to zrobić, należy wiele doświadczyć, oraz pokonać swoje wyobrażenia i uprzedzenia. Na szczęście – mądrość ta przychodzi z czasem, a wysiłek jaki w nią włożymy wart jest naszego czasu, bowiem to inwestycja na całe życie, inwestycja w poczucie wolności, spełnienia, i szczęścia. 

Trzymam kciuki za każdą kobietę, w tym o siebie również! Kibicujmy innym kobietom, nie zapominając o najważniejszej osobie w naszym życiu – samej sobie.

Zobacz także:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

909 More posts in Kobieta category
Recommended for you
Czerwona nić przeznaczenia między partnerami

Co to takiego? Stare legendy mówią, że każdy w swoim życiu ma jedną, przeznaczoną sobie...