Kamil Sipowicz o odchodzeniu Kory

Kamil Sipowicz: „Kora przeszła piekło, a ja z nią”

Kora zmarła 28 lipca w swoim domu na Roztoczu. Od pięciu lat walczyła z nowotworem. Ostatni miesiąc życia był dla niej oraz jej bliskich bardzo trudny. Kamil Sipowicz, ukochany artystki, wyznał, że przeżyli piekło. Co jeszcze zdradził mężczyzna?

Kamil Sipowicz: „Kora przeszła piekło, a ja z nią”

Kora zmarła 28 lipca o godzinie 5:30 w domu na Roztoczu. Ponad pięć lat temu lekarze zdiagnozowali u niej raka jajników. Załamanie stanu zdrowia przyszło tydzień przed śmiercią. Kamil Sipowicz, partner gwiazdy, wraz z rodziną i bliskimi pożegnał artystkę 8 sierpnia. Piosenkarka jest pochowana na Powązkach. Okazuje się, że Kamil Sipowiecz przez cały okres trwania prowadził dziennik, jednak jeszcze nie jest w stanie go przeczytać.

 Kamil Sipowicz jeszcze nigdy tak dużo nie powiedział o chorobie piosenkarki.

„Przerzut na mózg to jest koszmar, którego nie zrozumie nikt, kto nie miał z tym do czynienia. Kora przeszła piekło, a ja z nią. Był moment, gdy mówiła, że jest bardzo szczęśliwa, że wręcz wstydzi się tego, że jak jest szczęśliwa. A potem zaczynała się jazda w przeciwnym kierunku. Kazała nam zmieniać dywany z pokoju do pokoju, przenosić łóżka. Krzyczała, że wszystko jest źle. Równo, nierówno, góra, dół. Była w niezwykłym stanie pobudzenia. Wszystko, co możesz sobie wyobrazić najgorszego, to było” – zdradził Kamil Sipowicz w rozmowie z “Newsweekiem”.

Przyszedł moment, gdy zaczął się ból

Artystka jednak do końca życia była w swoim domu, jednak korzystała z pomocy lekarzy i pielęgniarzy, którzy podawali jej lekarstwa. Bywały momenty, gdy ból był nie do zniesienia.  

– Przyszedł jednak moment, gdy zaczął się ból. Kora zaczęła strasznie krzyczeć. Nie mogłem się dodzwonić do hospicjum. Myślałem, że oszaleję. W końcu przyjechali, dali dożylnie relanium, bo jest skuteczniejsze od morfiny, odbarczyli, bo była zatruta moczem. W tej chorobie człowiek wszystkiego się uczy w biegu, na żywym, cierpiącym organizmie – wyznał Kamil Sipowicz.

—————————————————————————————————–Źródło zdjęć: By Kontrola – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52741116

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

618 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
wisła
EKOspacer #nadWisłą

Szanuję, nie śmiecę, sprzątam! Nie tak dawno, w Warszawie, miał miejsce EKOspacer z Paprodziadem -...