Joy – influencer roku 2018 – nominacje!

Influencer – to od pewnego czasu chyba najpopularniejszy zawód. Słowo to miga w sieci co chwilę. Kim jest influencer? Dla jasności napiszę. Zawód ten tak naprawdę funkcjonował od zawsze, bowiem od zawsze były potrzebne osoby – popularne i wpływowe w odpowiednim towarzystwie, które za odpowiednie wynagrodzenie reklamowały dany produkt, markę bądź usługę. W końcu reklama dźwignią handlu. Od pewnego czasu natomiast zawód ten został konkretnie nazwany i zyskał na ogromnej popularności. Mówimy tu o dużo większej skali jaki i obracaniu dużo większymi sumami pieniędzy.

Kto nim może zostać?

Na pozór wydawać by się mogło, że influencerem zostać może każdy. Otóż nic bardziej mylnego. Teraz idealny influencer posiada masę odbiorców w social mediach, setki znajomych na wszelakich portalach i ma duże zasięgi w sieci. Do zawodu więc najbardziej zdolni są osoby medialne – publiczne. Dlatego też zazwyczaj są to znani nam z pierwszych stron gazet celebryci. Influencer ma za zadanie zachwycać i wpływać na opinie innych. Poza wrzucaniem wpływowych postów i udzielaniu się w social mediach, powinien również pokazywać się na imprezach, bankietach, po prostu bywać – wszędzie tam gdzie coś się dzieje. Musi on zawsze wyglądać nienagannie, w końcu jest osobą reprezentacyjną. Obecnie influencerzy potrzebni są w każdej branży. Często też, poza błachymi sprawami jak świat mody, jedzenia, podróży czy beauty, zabierają oni głos w istotnych, bieżących sprawach społecznych, takich jak mniejszości seksualne czy sprawy polityczne. W końcu skoro ich głos jest ważny w świadomości tysięcy ludzi – może on wiele zmienić.

Bogactwo influencera:

Jego wartość mierzona jest jego popularnością – a więc tym ile posiada on obserwatorów i lajków oraz jak duże wzbudza zainteresowanie. Influencerzy mogą działać na zasadzie współpracy barterowej – dostawać dane produkty, usługi w zamian za promocję i reklamę – na Instagramie, blogu, Facebooku czy danym wydarzeniu. Zazwyczaj jednak poza darmowymi produktami dostają wynagrodzenie finansowe. I mówimy tutaj o ogromnych sumach. Najlepsi z nich za jedną akcje mogą zarobić tyle ile randomowy Janusz przez cały rok pracy. Są to szybkie i łatwe pieniądze, aczkolwiek taki influencer wcześniej czymś musiał się wyróżnić by zbudować swoją rzeszę odbiorców i fanów. Wartość etyczna tego zawodu to dosyć kontrowersyjna sprawa – bowiem odbiorca takiego influencera może poczuć się manipulowany na każdym kroku, kiedy to jego idol notorycznie uskutecznia ukrytą reklamę. A jaka jest rzetelność jego słów? Tego nie wiemy. W końcu jego pracą jest opisywanie danego produktu w samych superlatywach. O obiektywności nie ma tu mowy. Influencer więc ma niepisane prawo na oszustwo. Ale czemu się dziwić skoro za małe kłamstewka może się dorobić fortuny i żyć życiem o jakim jego fani tylko marzą.

Tak czy siak z racji na rozwój i popularność tego zawodu wielkimi krokami zbliża się nazywana przez wielu impreza roku! A mianowicie Joy influencer roku 2018! O wynikach decyduje oczywiście… głosowanie w sieci! Każdy więc może mieć bezpośredni wpływ na to komu przypadnie miano największej gwiazdy sieci! Kategorii jest 10. Poznajmy je więc, jak i nominowanych!

W kategorii Beauty Influencer nominowanymi są:

@GABA_HAIR
@GUELL.A
@MAGDAPIECZONKAMAKEUP
@STYLIZACJE
@VIVA_A_VIVA

W kategorii Fashion Influencer nominowanymi są:

@JESTEM_KASIA
@MACADEMIANGIRL
@OLIVKA_BLOG
@PAULA_JAGODZINSKA
@RADZKA

W kategorii Fit Influencer nominowanymi są:

@KASIA_DZIURSKA
@SANDRAKUBICKA
@SIOSTRYBUKOWSKIE
@SYLVIAFITNESS
@SYLWIANOWAQ

W kategorii Lifestyle Influencer nominowanymi są:

@AGATASTACHURSKA
@JULIAWIENIAWA
@OLCIIAK
@PANIEKSCELENCJA
@WIKTORIA_GASIEWSKA_OFFICIAL

W kategorii Music Influencer nominowanymi są:

@HONKABIEDRONKA
@LANBERRY
@MGALUSZEWSKA
@M_SZCZYGLE
@SASZAN

W kategorii Debiut Roku nominowanymi są:

@DOMIMIKV
@JUSTINOWAXXX
@LILAJANOWSKA
@NIKOLASTAJSZCZAK
@SXNDX

W kategorii  It Girl Roku nominowanymi są:

@KAROLINA_PISAREK
@KAROLINAGILONOFFICIAL
@SZINDY
@WHATANNAWEARS
@ZBOROWSKAZOFIA

W kategorii Para  Sieci nominowanymi są:

@NIKOLASTAJSZCZAK i MARCINDUBIEL
@ANNALEWANDOWSKAHPBA i @RL9
@MAFFASHION_OFFICIAL i CZAREK_
@SYLWIAPRZYBYSZ i JDABROWSKY
@WIKTORIA_GASIEWSKA_OFFICIAL i ADAM_ZDROJKOWSKI

W kategorii  Facet Roku nominowanymi są:

@AJGORIGNACY
@BLOWEK5
@DAMIANKORDAS
@JAKOBKOSEL
@MARCINDUBIEL

W kategorii Gold Influencer nominowanymi są:

@FIT.LOVERS
@JEMERCED
@MAFFASHION_OFFICIAL
@OLA_NOWAK
@REDLIPSTICKMONSTER

Prowadzącym gali, która odbędzie się w Warszawie, będzie znany nam z radia Eski Krzysztof Jankowski – JANKES. Natomiast wejściówkę na to wydarzenie można zdobyć za pośrednictwem konkursu Joy. 

Osobiście będę trzymać kciuki między innymi za: @SYLVIAFITNESS, @SYLWIANOWAQ, @JULIAWIENIAWA, @ZBOROWSKAZOFIA, @WIKTORIA_GASIEWSKA_OFFICIAL i ADAM_ZDROJKOWSKI i @JAKOBKOSEL.

Ale dopiero 10 października dowiemy się kto jest w tym roku najbardziej wpływowy influencerem w danej dziedzinie. Ja się z chęcią dowiem, a Wy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ